Кой отбор е фаворит да спечели Шампионската лига?

Лео Меси дари 70 000 евро на хуманитарна организация

Компанията, която се грижи за имиджовите права на Лионел Меси, е дарила 70 хиляди евро на фондацията за помощ в медицината "Лекари без граници", след като сумата е била спечелена при съдебно дело срещу испански ...

Два автогола закопаха Гент във Валенсия (видео)

20 октомври 2015 | 23:52 - Обновена
Отборът на Валенсия постигна ценна победа  с 2:1 над белгийския Гент на своя "Местайя", като по този начин дръпна на пет точки от днешния си опонент и френския Лион в битката за класиране на 1/8-финалите в Шампионската лига. Гостите от Белгия играха изключително добре, но на практика се закопаха сами срещу "прилепите", след като и двете попадения в тяхната врата бяха автоголове на защитници на Гент. Ласе Нилсен откри резултата с попадение в собствената си врата след 15 минути игра, но младият Томас Фокет изравни с красив гол в 40-ата минута. През втората част обаче Стефан Митрович заби нов автогол в мрежата на Матц Селс и с това донесе трите точки за Валенсия.

Те изкачиха "Лос Че" на второто място с 6 точки, на три зад лидера Зенит, но вече на пет пред Гент и Лион в борбата за класиране на преките елиминации.

Валенсия започна вихрено мача и след няколко пропуска пред вратата на съперника, се стигна до ранно откриване на резултата в полза на домакините. Ласе Нилсен заби топката в собствената си врата, след сблъсък със Софиан Фегули за една избита от вратаря Селс топка след удар на Пако Алкасер. Домакините продължиха да доминират, но в 25-ата минута вратарят на Гент направи невероятно двойно спасяване, отразявайки удари първо на Санти Мина, а след това и добавката на Даниел Парехо.

Въпреки сериозния натиск на Валенсия обаче малко преди почивката се стигна до изравняване. Фокет отбеляза фантастичен гол, след като спря на гърди подаване на Ренато Нето и с удар покрай Хауме Доменек възстанови равенството.

През втората част ситуацията на терена не се промени, но този път солидната отбрана на Гент, която не позволяваше на футболистите на Валенсия да я преодолеят за втори път доведе до повече припряност в действията на испанците В 72-ата минута обаче гостите отново пратиха топката в собствената си врата и подпечатаха успеха на съперника си. Жоао Кансело центрира в наказателното поле, топката премина над всички и "кацна" на горната греда. Там Хосе Гая опита да я прати в мрежата, но нямаше да успее, ако Митрович не бе отклонил пътя й зад Селс за крайното 2:1. До края на мача домакините имаха възмоност да отбележат и трети гол, но по-важното за тях бе това, че те удържаха своя аванс и прибраха трите точки, които им дават сериозно предимство преди гостуването в Гент след две седмици.

ВАЛЕНСИЯ - ГЕНТ 2:1
1:0 - Нилсен (15-авт.)
1:1 - Фокет (40)
2:0 - Митрович (72-авт.)