Горчив "аспирин" за Рома във велик мач в Леверкузен (видео)

Байер и Рома завършиха 4:4 в спиращ дъха трилър от група "Е" на Шампионската лига, игран на стадиона в Леверкузен. "Аспирините" поведоха с 2:0 и се виждаха победители, когато Рома се събуди и обърна резултата до 4:2. В последните десет минути "вълците" пропиляха аванса си и така пропуснаха да постигнат първата си победа. Равенството все пак запази шансовете им да продължат напред, макар и трудно. В другия мач от групата Барселона постигна рутинна победа с 2:0 над БАТЕ в Борисов и води в класирането със седем точки. Байер е втори с 4, следван от БАТЕ с 3 и Рома с 2.

"Аспирините" започнаха много силно мача и откриха още в 4-ата минута  чрез мексиканеца Хавиер Ернандес - Чичарито. Той реазилиза отсъдена за игра с ръка на опитния защитник Василис Торосидис дузпа след центриране на Хакан Чалханоглу отляво на вратата.

Рома отвърна на предизвикателството на Байер чрез мощен удар на Миралем Пянич, но вратарят Лено спаси. В 19-ата минута обаче всичко в този мач беше напът да свърши, след като германския тим наказа грешка в средата на терена на Рома. Чалханоглу изведе Чичарито сам пред Шчесни. Полският страж отрази първи удар на мексиканеца, но при добавката той не сгреши и удвои резултата. Рома се върна в мача в 30-ата минута, когато опитният Даниеле де Роси наказа грешка на Байер.

Малко преди почивката Чичарито можеше да оформи своя хеттрик, но не успя да насочи добре топката с глава във вратата на Рома. Римляните имаха претенции за дузпа в край, след като Жервиньо беше фаулиран от Пападопулос в наказателното поле, но арбитърът прецени друго. Все пак справедливостта възтържествува и в 38-ата минута резултатът беше изравнен. Отново в герой за Рома се превърна Де Роси, който засече във вратата центриране от фаул на Пянич. Силните минути за Рома продължиха и през втората част. Жервиньо напредна в наказателното поле, стреля, но Лено отрази удара. Последва нарушение срещу Наинголан и реферът отсъди пряк свободен удар.

С изпълнението се нагърби Миралем Пянич, който прати топката директно във вратата и обратът стана факт. Рома можеше да убие интригата чрез Яго Фалке, който нацели греда след удар с глава двадесетина минути преди края. В 73-ата минута обаче Фалке не сгреши. Жервиньо беше оставен необезпокояван да разиграва на фланга, напредна в наказателното поле и намери Фалке, който стреля технично над вратаря Лено. Преднината успокои играчите на Рома, които приеха играта в своето поле. Грешката им беше наказана от Кевин Кампъл в 84-ата минута, който върна интригата, разписвайки се с мощен удар от границата на наказателното поле.

Само две минути по-късно Байер изравни като атаката отново тръгна от Кампъл. Той спокойно напредна, намери Вендел в наказателното поле, който я насочи към Мехмеди.  Нападателят на Байер с мощен удар от близка дистанция върна равенството. Байер продължи да търси успеха в този луд мач, като Чичарито пропусна да донесе победата. В крайна сметка двата тима си поделиха точката и завързаха интригата в група Е на Шампионската лига.

БАЙЕР (Л) - РОМА 4:4
1:0 - Чичарито (4-дузпа)
2:0 - Чичарито (19)
2:1 - Де Роси (30)
2:2 - Де Роси (39)
2:3 - Пянич (54)
2:4 - Фалке (73)
3:4 - Кампъл (84)