Литекс отпадна от младежката Шампионска лига

Легия (Варшава) победи Литекс с 3:1 и в срещата-реванш от младежката шампионска лига и с общ резултат от двата мача 5:2 полските футболисти продължават участието си в турнира. Младите футболисти на Литекс приключиха участието си в турнира, в който участваха от така наречения шампионски поток като носители на купата на БФС.

През първото полувреме младите български футболисти бяха равностойни на домакините, а на два пъти имаха възможността и да отбележат гол. В 29-та минута Тонислав Йорданов пропусна да изпрати топката в мрежата от изгодна позиция, а в 30-та минута Емил Петров изпълни добре фаул, но топката мина край целта.

В самия край на полувремето Стойчо Атанасов спря непозволено Роберт Бартчак в наказателното поле, за което българският футболист получи жълт картон и бе отсъдена дузпа. От бялата точка Филип Карбови бе точен - 1:0 за Легия. В началото на второто полувреме домакините с два гола на Аркадиуш Наемски в 53-та минута и на Роберт Бартчак в 57-та минута поведоха с 3:0 и на практика решиха изхода на мача. В 63-та минута от дузпа Кирил Десподов вкара почетния гол за българския отбор и така последният съдийски сигнал прозвуча при резултат 3:1 за Легия.

Легия /Варшава - Полша/ - Литекс /Ловеч - България/ - 3:1

Състав на Литекс: Аврамов, Атанасов, Симеонов, Лясков /Кулов - 89/, Минков /Христов - 56/, Мицаков, Георгиев /Станчев - 74/, Ивайлов, Петров, Десподов, Йорданов.