Челси отново буксува (видео)

Шампионът на Англия Челси продължава с неубедителното си представяне през сезона. Играчите на Жозе Моуриньо не успяха да победят Динамо (Киев) в мач от Група "G" на Шампионската лига и двубоят в Украйна завърши без гол 0:0. Лондончани трябва да съжаляват повече за изпуснатата победа, след като на два пъти гредите помогнаха на Олександър Шовковский.

Гостите от Лондон можеха да открият резултата още в 14-ата минута, когато шут на Еден Азар се удари в гредата на Шовковский. Вратарят успя да докосне топката и с това предотврати попадения във вратата си. Малко по-късно играчите на Челси имаха претенции за дузпа, след като Сеск Фабрегас бе повален в наказателното поле от Рибалка, но съдията Дамир Скомина не отсъди нищо. До края на първата част Динамо изравни играта, но до чисти положения рядко се стигаше.

В началото на втората част гостите удариха за втори път греда. Този път Вилиан нацели напречният стълб от пряк-свободен удар. Последваха по няколко опасни ситуации и за двата отбора, но до попадение така и не се стигна.

По този начин ситуацията на Челси в групата остава сложна. След изиграването на половината от мачовете "сините" са на трета позиция четири точки - една победа, един равен и една загуба. Динамо има една повече, докато лидер е Порто със седем. На дъното е Макаби (Тел Авив) без актив. В следващия си мач Челси ще върне домакинството си на Динамо и ще трябва да търси задължителна победа, за да запази шансовете си за класиране към елиминациите.