Лоран Тили: Ще дадем всичко, на което сме способни за да се класираме за Рио 2016

Треньорът на Франция Лоран Тили бе изключително горд от спечелването на Евроволей 2015, като заяви, че две титли от големи международни форуми за един сезон е нещо невероятно. Той допълни, че е щастливец и може би трябва да играе на лотария. Ето неговите думи след спечелването на златото в София.

Франция е европейски шампион по волейбол

"Шампионската титла на Евроволей 2015 е страхотен резултат, вследствие на добрата подготовка, която направихме. Този медал има още по-голяма стойност, след всички жертви и лишения, на които бяхме поставени. Да спечелиш две титли от големи форуми Световна лига и Европейско първенство - това е невероятно. Но ние го направихме. Горд съм с моите момчета! По време на финалния мач имах притеснения, с оглед на класата, която съперника показа. Всяка точка бе трудна, особено след втория гейм, когато водехме с 24:21, но се получи изравняване. Но успяхме да надделеем и спечелихме и третия гейм. И когато това се случи, ние си казахме: Ние шампиони на Европа? Това не е възможно! И да, ние сме шампиони на Европа! И знаете ли какво? Когато се върнем във Франция, може би трябва да играя лотария. Защо съм щастливец напоследък. Бяхме в много трудна група в Италия, но бихме домакините. Впоследствие успяхме да победим и България, а в последния мач направихме това и със Словения. Страхотно! Сега насочваме вниманието си към предстоящия квалификационен турнир за Олимпийските игри в Рио 2016 година. Готови сме да атакуваме, независимо, че там също ще е много трудно и ще участват много класни отбори.  Ще дадем всичко, на което сме способни за да се класираме за Рио и смятам, че имаме сили да успеем".