100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:4 /почивка/

Мерсин без Михайлов изкова първа победа за сезона

Отборът на Мерсин записа първата си победа от начаото на сезона в турската Супер лига. Тази вечер тимът надигра с 3:2 Трабзонспор в домакинството си от 8-ия кръг. Българският вратар Николай Михайлов обаче отново не бе в групата, тъй като още лекува контузия.

Мерсин взе сериозна преднина от три гола, но в края отново трябваше да трепери. Накулма вкара двe попадения в 26-ата и 40-ата минута, а Ведерсон доведе нещата до класическото 3:0 в полза на домакините в 61-ата минута.

В 63-ата минута обаче Педриел получи втори жълт и червен картон и остави Мерсин с човек по-малко на терена. Така играчите на Трабзонспор се възползваха от численото си преимущество и първо Оскар Кардосо намали в 75-ата минута, а след това Мбиа в добавеното време на мача направи резултата 3:2, но силите на гостите не стигнаха за нищо повече.

Така Мерсин събра актив от 5 точки и се отлепи от дъното, като вече е на 17-ата позиция в класирането. Трабзонспор пък остава на 10-ото място с 10 точки.