Локо (ГО) размаза Лудогорец II пред погледа на Ераносян

Вторият тим на Лудогорец претърпя сериозно поражение с 1:4 при гостуването си на Локомотив в Горна Оряховица. Нападението на Локо (ГО) се отпуши срещу втория състав на шампионите и за едно полувреме вкара 50 % от головете, които беше отбелязало в предишните десет мача от пъвенството на "Б" група.

Дублиращият състав на шампионите излезе на стадион "Локомотив" предимно с млади момчета, сред които беше и голмайсторът на групата от миналия сезон Янаки Смирнов. Единственият класен състезател в редиците на "орлите” беше Върджил Мисиджан. Домакините започнаха по-активно още с първия съдейски сигнал. В 10-та минута Мартин Райнов бе съборен в наказателното поле и съдията Волен Чинков отсъди дузпа за „черно-белите”. На бялата точка застана Райнов, но стреля неточно и не можа да открие резултата.

Десет минути по-късно обаче домакините все пак поведоха след страхотен гол на Тихомир Кънев, който стреля от 20-25 метра. Топката удари гредата и след това влетя в мрежата зад Георги Аргилашки.

От този момент нататък "локомотивци" се развихриха и до края на полувремето Аргилашки още три пъти вади топката от мрежата си.

Още в 22-та минута Байдаков можеше да удвои, но ударът му мина на сантиметри покрай страничния стълб. В 26-та минута дойде единствената по-сериозна опасност пред Колев. След центриране от корнер Тейнур Марем се оказа на добра позиция, но се размина с топката и не можа да нанесе решаващ удар.

В 33-та минута Мариян Иванов шутира от 35 метра, но ударът му бе избит в ъглов удар. След изпълнението му Мартин Райнов се оказа най-добре пласиран пред вратата на гостите и с глава забоде за 2:0.

В 39-та минута Йордан Апостолов вдигна до 3:0 за Локомотив. Две минути по-късно Байдаков центрира чудесно и Кънев отбеляза за 4:0.

Докрая на полувремето домакините имаха още две възможности, но Трифонов и Райнов не се възползваха в чисти позиции.

Втората част далеч не бе толкова интересна и динамична и битката беше повече в центъра. "Локомотивци" играха много спокойно, не се хвърлиха да надиграват и мачкат противника.
В 53-та минута Кънев страля с глава, но топката бе избита в корнер. Байдаков засече центрирането след изпълнението на ъгловия удар, но пропусна.

След десетина минути Кънев спечели пряк свободен удар на границата на наказателното поле и фронтално срещу вратаря. Ударът на Трифонов прехвърли стената, но мина и малко над напречната греда.

При следващата атака Трифонов центрира точно и Иван Пенев скочи най-добре пред Аргилашки, но топката мина над вратата.

Единствената силна контра на „Лудогорец” до този момент доведе до гол чрез Янаки Смирнов. Бившият „локомотивец” проби отдясно и стреля точно в движение. Домакините претендираха за засада, но реферът посочи центъра. До този момент „Локомотив” имаше 800 минути без гол във вратата си в официален мач този сезон.

Малко преди края на редовното време домакините останаха с човек по-малко. Изгонен бе Харизанов, който получи втори жълт картон. Последните минути бяха за гостите, които натиснаха, но хаотично и реално без удари, застрашаващи вратата на Колев.

Срещата бе наблюдавана от старши треньора на Лудогорец Едуард Ераносян и изпълнителния директор на шампионите Ангел Петричев. Двамата разузнаваха „локомотивци”, които са следващият противник на „орлите” в турнира за Купата на България. Мачът е на 29 октомври, отново на стадион "Локомотив".

Локомотив (ГО): Пламен Колев, Мариян Иванов, Иван Пенев, Атанас Фиданин (56 – Денислав Мицаков), Йордан Апостолов (68 – Антоний Балъков), Мартин Райнов (75 – Атанас Димитров)., Милен Желев, Димитър Байдаков, Тихомир Кънев, Красен Трифонов, Иво Харизанов

Лудогорец II: Георги Аргилашки, Тейнур Марем, Александър Георгиев, Христо Попадийн, Преслав Петров (46 – Кристиян Михайлов), Антонио Георгиев, Кристиян Китов (57 – Томас Цветков), Ерик Почански, Олег Димитров, Върджил Мисиджан (85 – Веселин Любомиров), Янаки Смирнов