Пиронкова приключи сезона със загуба в почти спечелен мач

Най-добрата ни тенисистка Цветана Пиронкова загуби с 6:1, 6:7 (2), 2:6 от поставената под №7 в схемата румънка Ирина-Камелия Бегу в мач от първия кръг на турнира за Купата на Кремъл в Москва с награден фонд 768 000 долара. Това бе последният турнир за годината на 28-годишната пловдивчанка. Българката водеше с 5:3 във втория сет, в който на два пъти сервираше за победата - при 5:4 и при 6:5. Това обаче не се оказа достатъчно и за втора поредна година Цвети отстъпи пред румънската тенисистка на турнира в руската столица. Миналия сезон двете се срещнаха на 1/4-финалите. Тогава Пиронкова отново спечели първия сет с 6:1, но допусна обрат, губейки следващите два сета с 3:6 и 2:6. Сега сценарият на практика се повтори и 52-ата в световната ранглиста Пиронкова претърпя втора загуба от четири мача срещу 25-годишната румънка, заемаща 29-а позиция в класацията на WTA.

В първия сет Пиронкова поведе с 5:0 и едва тогава миналогодишната финалистка в турнира Бегу взе първия си гейм в мача. Това обаче не смути по никакъв начин 28-годишната българка и веднага след това тя затвори първата част със своя сервис на 15.

Вторият сет не започна толкова добре за Пиронкова, която допусна първи пробив в двубоя, като загуби сервис-гейм от 40:15 и Бегу поведе с 2:0. Цвети обаче веднага върна пробива, а после изравни резултата за 2:2 с гейм на нула. Пиронкова проби при 3:3, след което спечели осмия гейм и при 5:3 изглеждаше много близо до победата. Тук обаче нещата се объркаха за пловдивчанката. Тя не успя да затвори мача, сервирайки при 5:4, но след това проби за 6:5 и получи втори шанс да сложи точка на спора със своя сервис. Пиронкова обаче пак не успя да изпълни тази задача и се стигна до тайбрек. В него българката направи много грешки, допусна изоставане от 1:4, което не успя да навакса и загуби тайбрека с 2:7.

Решаващата трета част също започна лошо за нашето момиче, което загуби още първото си подаване в тази част. Бегу печелеше гейм след гейм и поведе с 4:0 в резултата, което й бе напълно достатъчно за победата, защото всичко, което Пиронкова успя да направи до края, бе да се пребори за два гейма.

Пиронкова не направи нито една двойна грешка в мача, но играта й бе твърде непостоянна и изпълнена с много грешки. След 2 часа и 5 минути игра Пиронкова развя бялото знаме и приключи сезона с поражения в последните си 6 официални мача.