Екшън на мача между Миньор и Велбъжд в Перник

В страхотна драма се превърна мачът между Миньор и Велбъжд от Югозападната "В" група. Битката в Перник завърши с равенство 2:2, но с цената на много нерви и ексцесии, предимно за домакините. А главното действащо лице бе не кой да е, а главният съдия на мача Марио Спасов от Сливница, който подплашен от перничани побягна и да се крие в съблекалните, разказват колегите от zapernik.com:

Първото дейстивие на драмата започна с ядове от страна на миньорци, които на три пъти имаха претенции за нарушения в наказателното поле. В 16-ата минута Стефанов бе спънат грубо в наказателното поле, но възмездие от страна на съдията не последва. В 59-ата защитник на Велбъжд игра с ръка в наказателното поле и отново не последва съдийски сигнал. В 63-ата минута Антон Киров бе задържан с ръце в пеналта и отново реферът си замълча. Футболистът тръгна да иска обяснение от Марио Спасов, който му показа червен картон. Това вече преля чашата на търпението на перничани. Миньорци заобиколиха рефера, а той побягна към сградата на стадиона.

Феновете на Миньор също се опитаха да слязат на терена, но бяха спрени от охрана и полиция. След съвещание между съдиите, дежурния делегат, охрана и полиция мачът продължи с второ действие на драмата.

След подновяването на играта Велбъжд поведе - 0:1, като при гола на Анастасов останаха съмнения за игра с ръка. Десет минути по-късно при контраатака, кюстендилци вкараха и второ попадение чрез Ханджийски. Това обаче не смаза миньорци, които продължиха да търсят възможности за гол. В 81-ата минута заради игра с ръка в наказателното поле на Велбъжд бе отсъдена дузпа. Томислав Павлов вкара за 1:2, а 5 минути по-късно отново Павлов изпълни перфектно пряк свободен удар за крайното 2:2. След мача всичко бе мирно и съдиите си тръгнаха съпроводени с полицейска кола.

Във временното класиране Миньор е пети с 18 точки, а Велбъжд е на деветата позиция с 14.