Берое на две точки от върха след първа победа като гост на Пирин от 27 години насам (видео)

Тимът на Берое победи с минималното 1:0 Пирин като гост на стадион "Христо Ботев" в Благоевград и се доближи само на две точки от първото място в класирането на "А" група. Единственото попадение в мача отбеляза младият Стивън Петков, като това бе първи гол на бившия младежки национал с екипа на заралии. В 24-ата минута той се измъкна зад гърба на Александър Дюлгеров и прати топката с глава в мрежата на домакините след центриране на Милисавлевич. По този начин той донесе успеха на своя отбор, който е втори пореден за Берое в "А" група. Успехът на "Христо Ботев" е и първи за Берое като гост на Пирин от 27 години насам.

И двата тима доказаха, че изпитват сериозни затруднения пред гола, като особено очевидно е това неумение в състава на Пирин. "Орлетата" имат само две попадения в своя актив за 12 кръга от началото на шампионата, като също толкова са и точките в техния актив.

"Орлетата" започнаха по-активно двубоя и създадоха първите по-опасни положения пред една от двете врати. Първо Маркиньос стреля с глава над вратата на Благой Макенджиев, а след това отново бразилецът изведе Александър Башлиев на добра позиция в наказателното поле на заралии, но играещият на дясното крило бранител стреля встрани от гредата. В 20-ата минута и вратарят на домакините Костов трябваше да се намесва след удар на Неманя Милисавлевич извън наказателното поле.

Само четири по-късно се стигна до попадението във вратата на Пирин. Десният бек на домакините Александър Дюлгеров не се позиционира добре при центриране на Неманя Милисавлевич в наказателното поле и позволи на Стивън Петков да го изпревари и да стреля с глава. След удара на 20-годишния талант, топката срещна дясната греда зад Красимир Костов и се озова в мрежата му за 0:1.

До края на полувремето двата отбора не успяха да създадат нищо по-опасно пред двете врати и така Берое се оттегли на почивка с гол аванс.

През втората част домакините продължаваха да търсят изравняване на резултата, но така и не успяваха да създадат опасности пред вратата на Благой Макенджиев. За разлика от тях футболистите на Берое бяха по-близо до това да удвоят своя аванс. Първо Иво Иванов стреля с глава малко над вратата, а след това и появилият се като резерва нападател на гостите Исмаил Иса пропиля отлично положение да удвои. В 71-ата минута той бе оставен да засече центриране от лявото крило само на някокло метра пред голлинията на Красимир Костов, но ударът му от въздуха срещна горната греда.

В 79-ата минута все пак и "орлетата" успяха да стигнат до добро положение за гол. Маркиньос бе оставен да стреля по диагонала, но не успя да уцели рамката на вратата зад Макенджиев. Това обаче бе и най-опасното положение пред вратата на гостите, които до края на мача уверено задържаха своя аванс и в крайна сметка прибраха трите точки.

Те изкачиха "зелените" на четвърто място в класирането с 20 точки, само на две зад Левски и Литекс, които разделят първата позиция. Пирин пък е твърдо на последното 10-о място с две точки на своята сметка.