Футболна легенда отпразнува титлата на Франция в София (ВИДЕО + СНИМКА)

Франция стана европейски шампион по волейбол за мъже пред около 10 000 зрители в зала "Арена Армеец" в София. "Петлите", които измъкнаха инфарктно успеха в полуфинала срещу България от 0:2 до 3:2, надвиха Словения с 3:0 гейма в битката за златните медали. В отделните части - 25:19, 29:27 и 29:27.

Световният и европейски шампион с националния отбор на Франция по футбол Лилиан Тюрам пристигна в София, за да подкрепя волейболните национали на страната си във финала на Евроволей 2015 и да празнува с тях спечелената титла, видя „24 часа”.

Тюрам пристигна в българската столица заедно с министъра на спорта на Франция Тиери Бреяр. И двамата заеха местата си във ВИП ложата на зала „Арена Армеец” в очакване на триумфа на сънародниците им.

Merci à Lilian Thuram de nous avoir supporter aujourd'hui @fffootball #TeamYavbou

A photo posted by antonin rouzier (@arouzier) on Oct 18, 2015 at 2:09pm PDT

На световното първенство по футбол през 1998 г. във Франция Тюрам отбелязва двата решителни гола за 2:1 над Хърватия, с които домакините се класират на финала. А после триумфират. Както се случва и на Евро 2000.

Със своите 140 изиграни мача за Франция Тюрам е рекордьор по участия за „петлите”.

Участва и на световните първенства през 2002 и 2006 г., както и на още три европейски – през 1996-а, през 2004-а и през 2008-а. Още в първия си мач от групите записва 15 двубоя на еврофинали, изпреварвайки по този показател Зидан, Фиго и Поборски. След последния мач от групите слага край на кариерата си. На клубно ниво защитникът блести за Монако, Парма, Ювентус и Барселона.

Пред погледа на Тюрам волейболистите на Франция поведоха с 1:0 гейма на Словения пред около 10 000 зрители в "Арена Армеец" след успех с 25:19. Във втория сет "петлите" отразиха три геймбола от 21:24, а след това още два и спечелиха с 29:27, като поведоха с 2:0. В третия гейм французите отново стигнаха трудно до успеха с 29:27, но това им беше достатъчно за чиста победа с 3:0 и златните медали!