Ла Коруня и Атлетик Билбао поделиха точките в шоу на "Риасор" (видео)

Пред 26 239 зрители отборите на Депортиво Ла Коруня и Атлетик Билбао завършиха 2:2 в мач от 8-ия кръг на Примера дивисион. Гостите поведоха в резултата в 30-ата минута с гол на Иняки Уилиямс, а в 63-ата минута централният нападател и голмайстор на отбора през последните три сезона Ариц Адурис увеличи на 2:0 за баските. В 80-ата минута Лукас Перес намали на 1:2, а в 89-ата минута Алехандро Арибас оформи крайното 2:2.

Младият Уилиямс даде аванс на гостите от Билбао след чудесно центриране на Микел Баленсиага, а веднага след това Луис Алберто пропусна да изравни. Горка Ираисос пък спаси опасен удар на Лукас Перес.

Домакините бяха по-активни в началото на втората част, но Хуан Домингес стреля в аут от удобна позиция. В 63-ата минута Раул Гарсия хутро анмери Адуриц и той простреля Жерман Лукс - 0:2. Чак в последните минути късметът се усмихна на Депор. Галисийци върнаха едно попадение чрез Лукас, а малко преди края на редовното време Алехандро Арибас засече центриране на резервата Феде Картабия и зарадва "Риасор".

Депортиво е на 6-о място във временното класиране с 13 точки, а Атлетик Билбао е на 14-а позиция с актив от 8 точки. Баските все още нямат победа на чужд терен.