Божинов с нов гол, Партизан тръгна с победа при новия треньор (видео)

Новият треньор на Партизан Любинко Друлович дебютира с победа начело на "гробарите". Бившата звезда на Порто замени на поста Зоран Милинкович след поредицата от слаби резултати, които оставиха "черно-белите" на двуцифрена разлика след големия им съпрник Цървена звезда. Днес Партизан надви с 3:2 гостуващия Явор, а един от головете за успеха отбеляза Валери Божинов. Българският нападател оформи крайния резултат с техничен удар в 67-ата минута. Това бе общо 7-и гол за Божинов от началото на сезона.

Началото на мача беше кошмарно за домакините, които се озоваха в ролята на догонващи още в 10-ата минута. Точен за Явор беше Стефан Дражич. В средата на полувремето Милош Остоич се ориентира най-бързо в наказателното поле след едно центриране от корнер и изравни.

Партизан вкара и втори гол преди почивката. Негов автор стана младокът Андрия Живкович, който стреля силно, топката рикошира в противников бранител и с помощта на напречната греда спря във вратата.

В 67-ата минута хубава атака на "гробарите" завърши с подаване към Божинов, а българинът технично прати топката покрай излезлия да го пресрещне вратар на Явор за 3:1. Малко преди това гостите бяха останали с човек по-малко след червен картон на Марко Гаич. Все пак, Явор върна едно попадение в добавеното време чрез Марко Колакович.

Божинов игра до 74-ата минута, когато бе сменен от Шапонич, а преди това получи и жълт картон. Другият българин в състава на белградския гранд - Иван Бандаловски, не взе участие в мача.

В класирането Партизан е 3-и с 24 точки. Лидер е Цървена звезда с 35 точки и мач по-малко, а втори е Борац (Чачак) с 27 точки.

ПАРТИЗАН - ЯВОР 3:2 (2:1)
0:1 Дражич (10)
1:1 Остоич (29)
2:1 Живкович (36)
3:1 Божинов (67)
3:2 Колакович (90)