Дерби д'Италия не излъчи победител и запази статуквото на върха (видео)

Интер и Ювентус завършиха 0:0 в големия сблъсък от 8-ия кръг на Серия "А". "Нерадзурите" пропуснахаа да се върнат на върха в класирането и там остана Фиорентина, въпреки че днес загуби гостуването си на Наполи. Дерби д'Италия предложи интересен и динамичен футбол, но головите положения бяха малко. Юве не успя да скъси разликата с лидерите и продължава да има едва две победи, заемайки 14-о място в таблицата.

Стеван Йоветич не беше напълно възстановен от контузията си, но въпреки това започна като титуляр. Мауро Икарди и Иван Перишич допълниха офанзивното трио на домакините. Заради травма мача пропусна Адем Ляич. В защитата се завърнаха Жоао Миранда и Жейсон Мурийо, а Гари Медел игра в средата на терена, заедно с Марсело Брозович и бившия футболист на Юве Фелипе Мело. Сред резервите Роберто Манчини остави Фреди Гуарин и Жофри Кондогбия.

Юве беше без контучените Стефан Лихтщайнер и Мартин Касерес, но можеше да разчита на тримата си основни бранители Леонардо Бонучи, Андреа Бардзали и Джорджо Киелини. Пол Погба, Сами Кедира и Клаудио Маркизио си партнираха в халфовата линия, а в атака играеха Алваро Мората и Симоне Дзадза, който бе предпочетен пред Марио Манджукич.

Преди почивката най-доброто положение за гол се откри пред Брозович, но неговият удар срещна гредата. Феновете на домакините бяха посветили хореографията си на загубата на Юве във финала на Шампионската лига от Барселона, като посланието беше "Продължавайте да мечтаете".

В началните минути Самир Ханданович трябваше да се намесва след удар на Хуан Куадрадо, а после фалцов удар от фаул на Йоветич не застраши Буфон. Симоне Дзадза беше следващият който можеше да открие резултата, но и той шутира неточно. Като цяло двубоят стартира много нервно и още до 16-ата минута реферът Паоло Валери вдигна 4 жълти картона.

В 27-ата минута Мурийо изведе Йоветич, но Буфон внимаваше и предотврати сигурен гол. Минути по-късно стражът на Юве отново показа огромната си класа и с върха на пръстите си докосна топката след мощния шут на Брозович, след което кълбото срещна напречната греда.

През второто полувреме Юве стартира по-активно и удар на Куадрадо като по чудо не спря в мрежата на домакините. Най-опасен от състава на Интер продължи да е Йоветич, но като цяло "нерадзурите" отстъпиха инициативата. Чудесен шанс за гол се откри пред Сами Кедира, но и той уцели гредата. В края на мача Бардзали се намеси решително, като изби топката миг преди Перишич да стигне до нея.

Това бе едва второ нулево равенство от 80 изиграни мача в Серия "А" през този сезон. Юве пък има само една загуба от последните си 10 срещи с Интер.

ИНТЕР - ЮВЕНТУС 0:0