Бербатов с гол и пропусната дузпа - драма в дербито на Солун (видео)

Димитър Бербатов беше посрещнат като цар от феновете на ПАОК и вече започва да оправдава огромните очаквания. Днес българският нападател вкара много важен гол в дербито на Солун срещу Ираклис, завършило 3:3, но в края на мача пропусна и дузпа. Пропускът му се оказа фатален, защото в ответната атака Ираклис изравни за крайното 3:3.

Бербо започна като титуляр и се разписа за 2:2 в 65-ата минута, след като преди това домакините на два пъти повеждаха. В 77-ата минута ПАОК стигна до пълен обрат с попадение на Цавелас, но Ираклис не се предаде и Себастиан Бертолини спаси тима си от загуба в добавеното време. Секунди по-рано ПАОК получи дузпа, но Бербатов стреля неточно.

Бербатов започна като титуляр в атаката на "черно-белите", заедно с Роберт Мак и бившия футболист на Левски Гари Родригес. За Бербо това бе първи мач с екипа на новия му отбор, в който остана на терена до последния съдийски сигнал.

Резултата в дербито откри Георгиос Маркис от Ираклис в 11-ата минута. В 35-ата Димитриос Пелкас възстанови равенството, но малко преди почивката Апостолос Велиос отново даде аванс на домакините.

След почивката ПАОК натисна и беше на път да грабне трите точки. В 65-ата минута Бербатов успя да вкара за 2:2, разписвайки се отблизо след лек рикошет в противниов защитник. Четвърт час преди края Гиоргиос Цавелас вкара трето попадение за ПАОК и гостите вече се виждаха победители. Драмата обаче настъпи в последните секунди, когато първо Бербатов пропусна дузпата, а след това Бертолини беше точен за финалното 3:3.

Равенството попречи на ПАОК да запише четвърта победа за сезона и да се доближи до лидерите. В момента тимът на Игор Тудор заема 5-о място в класирането с 11 точки. Начело след седмия кръг с пълен актив от 21 точки е Олимпиакос, следван от Паантинайкос с 15 и Паниониос и АЕК с по 13.

ИРАКЛИС - ПАОК 3:3 (2:1)
1:0 Макрис (14)
1:1 Пелкас (43)
2:1 Велиос (43)
2:2 Бербатов (65)
2:3 Цавелас (77)
3:3 Бертолини (90)