Ботев бие с 4:0

Ботев (Враца) записа десетата си победа от началото на кампанията в Северозападната "В" група, като за кеф на 1 500 зрители на стадион "Христо Ботев" сложи четири безответни гола в мрежата на Партизан (Червен бряг). Домакините пожалиха гостуващия състав, а публиката изпрати с аплодисменти "партизаните", които преди 2 седмици спряха победния ход на Етър.

Още в 7-ата минута Деян Борисов уцели с глава гредата след центриране от ъглов удар. Интрига в двубоя от 11-ия кръг имаше до 30-ата минута, когато влезлият малко по-рано в игра Венцислав Иванов опъна мрежата на гостите за 1:0 след прецизно подаване на Ангел Русев. Две минути по-късно Милен Василев пусна хитър пас към Радослав Анев, който от 15 метра опъна мрежата за 2:0. В 36-ата минута Ангел Русев вкара за 3:0 след акция, започната от Версанов от тъч и продължена с перфектна асистенция от Милен Василев.

След почивката Ботев намали оборотите и "дръпна ръчната спирачка", но можеше да бъде наказан от Петьо Славчев, който в 53-ата минута беше оставен сам срещу Ангел Юсев, ала би покрай вратата.
Последваха няколко сериозни пропуска на врачани след удари на Версанов, Милен Василев, а резервата Валдемар Стоянов на два пъти направи невъзможното и от упор не порази целта. Между 70-ата и 72-ата минута вратарят на врачани Юсев два пъти се намеси решително след удари на Маринов и Десислав Русев. Последните 10 минути врачани натиснаха, но вкараха гол едва в добавеното време, когато Версанов беше оставен непокрит около дузпата и с топовен шут оформи крайното 4:0. Победата обаче може да се окаже пирова, тъй като контузени терена напуснаха двама от домакините - Раиф Мурадов и Венцислав Иванов.