Етър с класика над Бдин във Видин

Великотърновският Етър спечели с 3:0 във Видин срещу местния Бдин в дербито на 11-ия кръг на Северозападната В група. Успехът обаче не дойде лесно. Едва в последните десетина минути „болярите“ наложиха волята си.

Двубоят бе равностоен, а домакините имаха претенции към съдийството заради неотсъдени засади и нарушения. Първата опасност сътвори Цветан Цветанов, но ударът му бе блокират от търновски бранител. Отговорът бе мигновен, на шутът на Николай Николаев изпрати топката встрани от вратата на Едуард Мечикян. В края на полувремето той отново излезе победител от двубоя със същия футболист на Етър. В последните секунди пък Георги Илиев пропусна да изведе домакините напред.

След почивката съперниците се надиграваха, но без да застрашават двамата вратари. В 74-ата минута Добрин Петров отбеляза гол за гостите, но той бе отменен заради явна засада. Веднага Цветомир Цанков пък изби опасен шут на Сашо Соколов.

Така се стигна до 80-ата минута, когато току що влезлият Иван Петков засече с глава центриране и Етър поведе. Две минути по-късно Мечикян се размина с топката в опита си да я избие, Николай Николаев я догони и покачи на 2:0.

В даденото от съдията продължение играч на Етър центрира и най-нисичкият на терена Альоша Илиев с глава фиксира крайното 3:0.

Така търновлии продължават битката за първото място, докато съперникът доста се отдалечи от върха.