Павлюченкова е шампионка в Линц

Рускинята Анастасия Павлюченкова спечели титлата на турнира по тенис на твърди кортове в австрийския град Линц с награден фонд 250 хиляди долара. На финала седмата в схемата Павлюченкова победи Ана-Лена Фридзам (Германия) с 6:4, 6:3 за 83 минути. За рускинята, която е 29-а в световната ранглиста, това е първа титла за сезона и осма в кариерата. 118-ата в класацията на WТА германка Фридзам игра на финал за пръв път в кариерата си.

Павлюченкова направи пробив още в първия гейм на мача, който и беше достатъчен да спечели първата част. След нея обаче тя поиска медицинско прекъсване заради болки в бедрото на десния крак. Този проблем й попречи в началото на втората част, когато съперничката й направи пробив и взе аванс от 2:0. Рускинята спечели следващите четири поредни гейма, след което затвори мача с четвъртия си пробив.