Селта избута Виляреал от върха

Сензацията в испанския футбол този сезон Селта надви с 2:1 Виляреал в обедна среща от осмия кръг на Ла Лига, играна на "Ел Мадригал". Фабиан Ореяна (41) и Нолито (90) прибавиха точките в актива на гостите от Виго. Денис Суарес реализира почетно за "подводницата" в 66-ата минута. Селта оглави класирането заедно с Реал Мадрид и Барселона, а тимът на Марселино Гарсия Торал отстъпи водачеството.

През първата част играта беше сравнително равностойна, с изключение на последните десетина минути. Именно тогава гостите от "Балаидос" създадоха опасности пред вратата на Алфонс Ареола и отбелязаха гол. В 41-ата минута чилийското крило Ореяна вдигна главата и отправи изключителен фалцов изстрел от 22 метра, като топката намери горния ляв ъгъл на вратаря - 0:1. В 45-ата Нолито нацели лявата греда след хубав диагонален удар.

В 48-ата минута Ерик Байли получи втори жълт картон, след като необмислено игра с ръка пред наказателното си поле. Галиският тим потърси и втори гол с активна игра в атака. Изненадващо домакините изравниха резултата в средата на полувремето. Резервата Денис Суарес шутира, топката се отби в Уго Майо и влезе в мрежата - 1:1. В 90-ата минута "небесносините" все пак стигнаха до успеха. Ореяна отправи страхотен удар, топката се отби от гредата, а Нолито беше на точното място за голова асистенция - 1:2.

След седмица на "Балаидос" ще има сблъсък на лидерите в подреждането: Селта и Реал Мадрид.

Снимка: "Марка"