Кошмарът, с който Левандовски се размина

Като голям късмет определиха в Байерн (Мюнхен) факта, че Роберт Левандовски се размина със сериозна контузия във вчерашния мач с Вердер (Бремен) (1:0) от Бундеслигата. В 72-ата минута централният нападател се устреми сам срещу вратаря Феликс Вийдвалд, след което двамата се сблъскаха в наказателното поле. Съдията Кристиан Дингерт прецени, че няма причина да отсъжда дузпа. Повторенията обаче показаха, че стражът на домакините рита много грубо Лева. Доказателствата за това бяха очевидни и след срещата. От публикуваните от поляка снимки се виждат тежките последствия върху крака му. Става дума обаче само за повърхностна рана, като голаджията не е контузен и ще може да играе още във вторник при гостуването на Арсенал в Шампионската лига.

"Чиста дузпа, коментира Левандовски. - Добре е, че тази ситуация не се оказа решаваща."

"Чист късмет, че не се стигна до сериозно нараняване", заяви пък спортният директор на Байерн Матиас Замер.

Баварците спечелиха след гол на Томас Мюлер в 23-ата минута. Това е рекордна девета поредна победа на старта на шампионата.