Очаквайте в 13:00 - Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Левски запази върха след 100-минутна битка с Лудогорец (видео+галерия)

В истинска битка, продължила 100 минути пред препълнените трибуни на "Георги Аспарухов", Левски и Лудогорец завършиха за първи път в шампионатен мач помежду си без победител - 1:1. Живко Миланов бе точен в 39-ата минута с доста куриозен гол, а Клаудиу Кешеру изравни в 61-ата минута от фаул. Въпреки, че прекъснахa серията си от четири поредни победи, "сините" останаха на върха в класирането с актив от 22 точки. Толкова вече има и Литекс, а шампионите останаха с 21 точки след 12-ия кръг на "А" група.

Невероятен пропуск направи Вандерсон в 73-ата минута, когато не успя да се разпише на празна врата. Срещата бе прекъсната за около шест-седем минути, след като в началото на втората част множеството димки и факли запалени от Сектор "Б" спряха изцяло видимостта на "Герена".

Наставникът на домакините Стойчо Стоев заложи на Владимир Гаджев и Умар Диаби, които пропуснаха победата над Литекс поради травми. Мигел Бедоя и Линел Китамбала останаха на пейката. Едуард Ераносян пък бе направил доста промени. Сисиньо, Венцислав Керчев, Витиня и Вандерсон замениха Натанаел Пимиента, Александър Василев, Георги Терзиев, Джонатан Кафу в сравние със срещата с Черно море.

Феновете на Левски по време на двубоя срещу Лудогорец Невероятна атмосфера имаше по трибуните, където около 14 000 левскари деряха гърла за своите любимци. "София - Градът със синьо сърце" и огромен плакат беше хореографията в Сектор "Б", който бе изцяло в синьо.

Срещата започна с остро влизане на Марселиньо, който получи жълт картон за груб фаул срещу Белаид.
Младокът Керчев напусна принудително в 6-ата минута заради травма след сблъсък с Диаби, като на негово място влезе Пимиента. Феновете протестираха, тъй като обявиха смяната за тактически ход да влезе опитен футболист, а не да играе юноша, ами опитен играч. (б.а. нещо, което се оказа факт след срещата) Йордан Минев пък започна да играе централен защитник след излизането на Керчев. Първият опасен удар бе на Веселин Минев в 31-ата минута, когато Борян с добър рефлекс изби. В 35-ата минута гостите можеха да вкарат, но Сисиньо и Кешеру не успяха да нанесат удар.

Левски - Лудогорец 1:1 част I Доста куриозно Левски поведе в 39-ата минута, когато се разписа Живко Миланов. Десният защитник бе намeрен по дясното крило от Гаджев, след което влезе навътре и центрира с левия крак. Първо Диаби, а след това и Краев се опитаха да играят с топката, но не успяха, въпреки това коженото кълбо тупна и влезе близо до дясната греда на Борян. Това бе негов 11-и гол в 181 мача за клуба и първи в "А" група  от 31-и август 2008 година, когато вкара два гола при победата с 3:2 над Локомотив (Пловдив) на "Лаута".

Феновете на Левски по време на двубоя срещу Лудогорец Второто полувреме започна с натиск на гостите, но страхотното пирошоу на Сектор "Б" прекрати срещата за няколко минути, тъй като нямаше никаква видимост на терена, докато Лудогорец очакваше да изпълни ъглов удар. След близо шест минутна пауза срещата се поднови. Сисиньо стреля с глава над гредата, а Владимир Гаджев се контузи и бе заменен принудително от Бедоя в 58-ата минута. Анисе също влезе на мястото на Препелица.

Две минути по-късно Краев направи ненужен фаул на границата на наказателното поле. Зад топката застанаха Марселиньо и Кешеру. Първият залъга, че ще бие, след което румънецът майсторски прати топката в горния десен ъгъл за 1:1. Попадението е негово шесто за сезона, като го направи едноличен лидер при стрелците в първенството.

Левски - Лудогорец 1:1 част II Още при следващата атака Прохазка можеше отново да върне аванса на домакините, но пропиля отличен шанс. След центриране на Минев, словака се забави и се стигна само до ъглов удар.

Напрежението на терена стана доста високо, като Ивайло Стоянов трябваше да даде няколко картона. В 73-ата минута уникален пропуск направи Вандерсон. При грешка в центъра на защитата Марселиньо напредна и изведе майсторски Вандерсон, който мина Йоргачевич и на празна врата стреля в аут.

Левски - Лудогорец 1:1 част I В 78-ата минута Атанас Курдов замени Диаби. Лукоки замени Витиня в 86-ата минута Реферът можеше да покаже втори жълт картон на Краев, след което даде десет минутно продължение. Причината затова бе спирането на срещата за над шест минути, картоните, контузиите и смените.
Радослав Цонев замени Костадинов, който също получи травма.

Левски - Лудогорец 1:1 част II Двата тима не се предадоха, но и не рискуваха, тъй като бяха наясно, че точката може да се окаже важна в битката за титлата. Така срещата завърши 1:1, което бе първо равенство между двата клуба от 12 срещи в "А" група. Шампионите останаха с предимство осем на три победи.

Хилядите фенове на Левски изпратиха своите любимци с овации, тъй като си дават сметка, че тимът им даде всичко от себе си, за да остане на върха срещу най-силния тим в България от близо пет години. Равенството 1:1 е трето поред за Лудогорец, но играчите на Ераносян за първи път играха добре от дълго време. Шампионите обаче останаха само с една победа от последните си шест срещи в елита.

Феновете на Левски по време на двубоя срещу Лудогорец Другата седмица на "Герена" пристига Черно море, а "орлите" се очаква да се върнат към победата в домакинството с Монтана.

ЛЕВСКИ - ЛУДОГОРЕЦ 1:1
1:0 Миланов (39)
1:1 Кешеру (60)