Литекс извоюва първото място в калта (видео)

Отборът на Литекс победи с 2:0 като гост Монтана в мач от 12-ия кръг на "А" група. Попаденията за "оранжевите" вкараха Данило Асприля (39) и Бьорн Йонсен (83). По този начин Литекс излезе на първо място в класирането преди вечерния мач на Левски срещу Лудогорец.

Двубоят се игра на доста кален терен, който затрудни двата тима. Като цяло Монтана и Литекс заложиха на борбата и безцелните центрирания и съвсем логично головите положения се брояха на пръстите на едната ръка. Монтана нито веднъж не успя да застраши сериозно вратата на тима от Ловеч.

В 28-ата минута Литекс създаде опасно положение пред вратата на домакините. Рафаел Перез бе заел отлична позиция в наказателното поле, но от няколко метра стреля право в ръцете на Христа Иванов.

Първото попадение в срещата вкара Данило Асприля в 39-ата минута. Крилото се възпозва от изритана силно напред топка и излезе сам срещу вратаря, преодоля го без проблем и на празна врата не му остана нищо друго освен да опъне мрежата.

В 78-ата минута Атанас Илиев пропусна отлична възможност да изравни, след като не успя да се разпише сам срещу вратаря.

Три минути по-късно Йонсен можеше да сложи точка на спора, но не успя да се разпише от няколко метра с глава.

В 83-ата минута Бьорн Йонсен вкара второ попадение. Таранът излезе сам срещу вратаря и с премерен удар не му остави шанс за реакция.

В минутите до края Литекс сериозно натисна своя опонент, но резултатът остана непроменен, тъй като пропуска направиха Йонсен и Страхил Попов.

МОНТАНА - ЛИТЕКС 0:2

0:1 Асприля 39