Валенсия развинти Малага, Еспаньол си тръгна с три точки от Севиля

Участникът в Шампионската лига Валенсия разгроми с 3:0 Малага в двубой от 8-ия кръг на испанската Примера дивисион. Двубоят започна по кошмарен начин за гостите, които си отбелязаха автогол чрез Шарлийз. До края на първите 45 минути Андре Гомеш удвои, а Даниел Парехо сложи точка на спора минута преди края с гол от дузпа.

Двубоят ще се запомни и с тежката контузия на Маркос Анхелери от състава на Малага, който беше изнесен на носилка след удар в главата след половин час игра. Той беше настанен в местна болница за допълнителни изследвания.

В другия късен мач от кръга Еспаньол победи с 3:0 при гостуването на Бетис в Севиля. По един гол за успеха на гостите отбелязаха Роко, Кайседо и Санчес, а за домакините почетно се разписа Ранела. Отдаденият под наем от Реал (Мадрид) Марко Асенсио обаче беше над всички, като се отличи с три асистенции.