Каен отново показа, че е във форма

Каен продължава да е една от приятните изненади от началото на шампионата в Лига 1. Нормандците победиха с 1:0 при визитата си на негостоприемния Реймс и заедно с Анже остава единственият отбор, който за момента оказва някакво напрежение на лидера Пари Сен Жермен. Единственото попадение днес бе дело на ветеранът Жюлиен Фере 15 минути преди края на срещата. Така Каен заема трета позиция с равни точки с втория Анже, което е на пет от ПСЖ. Реймс пък остава на седмо място с 15.

Сент Етиен се върна към победите, след спокоен успех с 2:0 над последния Газелек Аячо. Роберт Берич откри през първата част, а след почивката Кевин Моне-Паке удвои. Успехът прати "зелените" на четвърта позиция с 19 точки. Корсиканците пък са на дъното с три точки.

Нант не срещна никакви проблеми с Троа и го разби с 3:0. Валентен Ронжие, Юсуф Сабали и Ясен Баму бяха точни за "канарчетата", които заемат 12-о място с 13 точки. Троа пък е предпоследен с едва четири.

Гинган и Лил пък завършиха наравно 1:1. Софиан Буфал откри в 30-ата минута, но само 180 секунди по-късно Джими Бриан изравни. "Кучетата" са на 13-о място с 11 точки, докато бретанците са с три повече.