Втора поредна класика за Арсенал след експлозивно второ полувреме (видео)

Отборът на Арсенал продължава гонитбата в челото на Висшата лига след втора поредна победа с 3:0 - този път като гост на Уотфорд. Алексис Санчес (62'), Оливие Жиру (68') и Аарън Рамзи (74') се разписаха след почивката и затвърдиха доброто впечатление, което селекцията на Арсен Венгер остави преди две седмици срещу Манчестър Юнайтед.

Двата отбора създадоха по няколко голови положения през първото полувреме, което бе доста оспорвано. Аарън Рамзи пропусна най-добрата възможност за гостите, след като не успя от няколко метра да намери целта след перфектно центриране на Алексис Санчес. Игало пък не оползотвори най-голямата възможност за домакините. Гомеш и Чех също се отчетоха с по две добри намеси, като в единия случай стражът на "артилеристите" трябваше да излиза и да чисти топката пред своето наказателно поле. Иначе домакините направиха много добро впечатление с пресата, която налагаха преди почивката.

През второто полувреме гостите се представиха впечатляващо.  В 62-ата минута Алексис Санчес изведе Арсенал напред. Касорла и Йозил комбинираха добре, след което последният нахлу в наказателното поле, където бе фаулиран, но топката стигна до Санчес, който стреля отблизо. Точно преди тази атака на Арсенал обаче домакините претендираха за дузпа заради нарушение срещу Капу. Такава обаче нямаше.

В 68-ата минута Жиру, който се появи в игра няколко минути преди това, удвои. Санчес намери Йозил на далечната греда, германецът върна към нападателя, който простреля Гомеш.

Аарън Рамзи реши всичко в 74-ата минута, когато получи от Белерин и стреля, топката рикошира в крака на Аня - 0:3. Към края Гомеш лиши Жиру от втори гол, но в крайна сметка селекцията на Арсен Венгер заслужено постигна втори пореден класически успех в Премиър лийг.

Арсенал е на второ място във временното класиране с 19 точки - колкото има и Манчестър Юнайтед. Лидер е Ман Сити с 21. Уотфорд е 14-и.