Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

Шампионска игра на България, но Франция се оказа по-добра (ГАЛЕРИИ)

Волейболистите от националния отбор на България показаха шампионска игра в полуфиналната среща срещу Франция, но за съжаление допуснаха пълен обрат от 2:0, до 2:3 (25:18, 25:22, 24:26, 21:25, 12:15) във втората полуфинална среща на европейското първенство, която се игра пред 13 000 зрители в препълнената “Арена Армеец” в София.
1/2 за Евро волей 2015 - България - Франция
Така възпитаниците на Пламен Константинов не можаха да сломят победителите в Световната лига през 2015 година и утре в 17,30 часа ще спорят за бронзовите медали срещу Италия.

България поведе с 2:0 след атака на Николай Пенчев по диагонала от зона 2. Франция изравни до 3:3, след като Владимир Николов атакува в мрежата. Антонен Рузие би сервис в мрежата и 4:3 за България. Ас на Георги Братоев за 5:3. Георги Братоев заби нов ас в ръцете на Ървин Нгапет - 7:3. Лоран Тили взе прекъсване за Франция. Нов добър сервис на Георги Братоев и тройна българска блокада спря атака на французите за 8:3 при първото техническо прекъсване. България дръпна с 10:5 след атака в аут на Антонен Рузие. Теодор Тодоров и Тодор Алексиев спряха мощна атака на Ървин Нгапет - 12:7. Страхотна единична блокада на Теодор Тодоров - 13:8. Николай Пенчев игра с блокадата за 15:9.  България поведе с 16:10 при второто техническо прекъсване. Владо Николов атакува мощно на единичен блок по диагонала от зона 2 за 18:13. Тодор Алексиев атакува мощно по диагонала от зона 4 за 19:13. Лоран Тили взе второто си прекъсване в първата част. България поведе с 20:13, след като Виктор Йосифов извади топка с крак в защита, а после Тодор Алексиев завърши атаката. Тодор Алексиев с нова атака и 21:13. Владо Николов направи 22:15. Нова мощна атака на Владо Николов по диагонала за 23:16. Ървин Нгапет би сервис в аут и геймбол за България при 24:17. Кевин Льо Ру би сервис в аут и 25:18.
България поведе с 3:2 в началото на втория гейм след атака на Тодор Алексиев. Франция дръпна с 6:4. Атака в аут на Ървин Нгапет и 5:6. Пайп на Кевин Тили и 5:7. Французите поведоха с 8:5 при първото техническо прекъсване. Троен български блок спря атака на Антонен Рузие за 15:16. Лоран Тили взе прекъсване за Франция. Тодор Алексиев намали до 16:17. Троен български блок спря атака на Кевин Тили и равенство 17:17. Нова мъщна атака на Владо Николов. Тройна българска блокада доведе до 19:18 за България. Мощен сервис на Владо Николов принуди французите да атакуват в аут 20:18. Единичен блок на Теодор Тодоров срещу атака на Кевин Льо Ру. Лоран Тили взе второто си прекъсване в гейма. Никола Марешал би сервис в аут - 22:19. България дръпна с 23:20, след като Бенжамен Тонюти вдигна много лоша топка. Владо Николов атакува мощно по диагонала за геймбол при 24:21. България спечели втората част, след като французите докоснаха мрежата - 25:22.

Тодор Алексиев намали до 6:8 след атака по блокадата. Тодор Алексиев успя да намали с нова атака по диагонала 7:8. България намали до 9:10, след като Владо Николов игра с тройната френска блокада. Теодор Тодоров И Тодор Алексиев забиха невероятна блокада срещу атака на Ървин Нгапет за 10:10. Лоран Тили взе прекъсване за Франция. Франция дръпна с 12:10, но Тодор Алексиев намали до 11:12. Мощна атака на Владо Николов доведе до равенство 12:12. Равенството се запази до 14:14. Франция поведе с 16:14 при второто техническо прекъсване. Георги Братоев вдигна феноменално с една ръка на Владо Николов в зона 2 за 15:16. Франция дръпна с 19:16. Пламен Константинов взе прекъсване за България. Теодор Тодоров заби остра топка през центъра за 17:19. България намали до 18:19 след атака в блокадата на Владо Николов. Ървин Нгапет направи 18:20. Теодор Тодоров намали до 19:21 с атака през центъра. Кевин Тили направи 22:19. Николай Пенчев се справи с тройна френска блокада за 20:22. Никола Льо Гоф атакува в аут и 21:22. Мирослав Градинаров би сервис в мрежата - 21:23. Пламен Константинов взе прекъсване за България. Блокаут на Николай Пенчев и 22:23. България изравни при 23:23 след българска блокада. Франция стигна до геймбол при 24:23. Виктор Йосифов възстанови равенството - 24:24. Франция спечели с 26:24 третата част.
Франция поведе с 3:0 и 4:1 в началото на 4-ата част. България намали до 2:4 и 3:5. Възпитаниците на Пламен Константинов стигнаха до 6:7. Франция поведе с 8:6 при първото техническо прекъсване. Кевин Тили атакува в аут и 8:9. Франция поведе с 11:8, след като Николай Пенчев бе хванат на блокада. При следващото разиграване главният съдия не отсъди 4 удара в полето на Франция - 8:12. Тодор Алексиев намали до 10:13. Франция поведе с 16:13 при второто техническо прекъсване. България изравни при 17:17. Атака на Теодор Тодоров по блокадата и 18:18. Мощна атака на Николай Пенчев, след спасяване на Теодор Салпаров в защита - 19:19. Страхотна блокада на Виктор Йосифов срещу атака на Антонен Рузие - 20:20. Французите поведоха с 22:20, след блокада срещу атака на Тодор Алексиев. Две поредни френски блокади изведоха възпитаниците на Лоран Тили до геймбол при 24:20. Владо Николов атакува мощно по правата за 21:24. Ървин Нгапет хвана на блокада атака на Владо Николов и Франция спечели 4-ата част с 25:21.

България поведе с 2:0 в тайбрека и 4:1. Николай Пенчев атакува технично за 5:3. Франция изравни при 5:5. Блокаут на Николай Пенчев - 6:5. Французите поведоха с 8:6 при техническото прекъсване. България намали до 7:8 след доста спорна ситуация. Тодор Алексиев намали до 8:9 с атака по диагонала от зона 4. Антонен Рузие атакува в аут - 9:9. Остра атака на Тодор Алексиев и 10:10. Аут от сревис на Ървин Нгапет - 11:11. Франция поведе с 13:11, след като Кевин Тили хванаха на единичен блок атака на Владо Николов. Франция стигна до успех в тайбрек с 15:12 и в мача с 3:2 гейма.

Тодор Алексиев стана най-резултатен за България с 21 точки (3 блока, 53% ефективност в атака, 42% перфектно и 67% позитивно посрещане). Владимир Николов добави 15 точки (1 блок, 36% ефективност в атака). Николай Пенчев се отличи с 12 точки (50% ефективност в атака, 24% перфектно и 59% позитивно посрещане).
За Франция над всички бе Антонен Рузие с 30 точки (2 аса, 2 блока, 52% ефективност в атака), а Кевин Тили (2 блока, 55% ефективност в атака, 45% перфектно и 76% позитивно посрещане) и Ървин Нгапет (2 аса, 4 блока, 21% ефективност в атака, 27% перфектно и 62% позитивно посрещане) добавиха по 14 точки.

БЪЛГАРИЯ - ФРАНЦИЯ 2:3 (25:18, 25:22, 24:26, 21:25, 12:15)

БЪЛГАРИЯ: Георги Братоев 3, Виктор Йосифов 9, Николай Пенчев 12, Владимир Николов 15, Теодор Тодоров 10, Тодор Алексиев 21 - Владислав Иванов-либеро (Теодор Салпаров, Станислав Петков, Мирослав Градинаров)
Старши-треньор: Пламен Константинов
ФРАНЦИЯ: Ървин Нгапет 14, Никола Льо Гоф 7, Бенжамен Тонюти 1, Антонен Рузие 30, Кевин Льо Ру 7, Кевин Тили 14 - Женя Гребенников-либеро (Никола Марешал, Пиер Пужол)
Старши-треньор: Лоран Тили.