Мьонхенгладбах вече гази на пета (видео)

Прероденият Борусия (Мьонхенгладбах) направи нов силен мач и разгроми Айнтрахт (Франкфурт) с 5:1 като гост в среща от деветия кръг на Бундеслигата. Победата е четвърта поредна след петте последователни загуби в началото на кампанията.

Запомнящ се мач направиха Рафаел и Махмуд Дахуд, които бяха в основата на триумфа на "Комерцбанк Арена". Бразилецът, за когото това беше двубой №200 в първенството, реализира две от попаденията, а роденият в Сирия 19-годишен талант реализира един, подаде за друг и спечели дузпата, от която резервата Андре Хаан направи 4:1. В заключителните секунди отново Хаан беше точен за крайното 5:1.

Отделно "жребчетата" удариха и две греди чрез Ларс Щиндъл и Фабиан Джонсън, а веднъж Щиндъл пропусна от няколко метра.

Айнтрахт поддържаше интригата до средата на второто полувреме, когато вече стана ясно, че трите точки потеглят към Мьонхенгладбах. Капитанът Александер Майер вкара от дузпа за 1:1 в 29-ата минута след грешка на Алваро Домингес, чийто връщане към Ян Зомер се оказа късо и Люк Кастайньос успя да спечели наказателния удар. Вратарят на гостите трябва да е щастлив, че получи само жълт картон за нарушението си във въпросната ситуация.

Тимът от Франкфурт няма победа от пет кръга насам и е напът да се свлече в зоната на изпадащите. В същото време отборът на Борусия, който доскоро беше на дъното, вече е само на един успех от позиция, даваща право на участие в Лига Европа.

В сряда тимът гостува на Ювентус в мач от Шампионската лига, а след това приема стабилния Шалке 04.