ПСЖ превзе Корсика с голове на Ибра

Шампионът на Франция Пари Сен Жермен продължава уверено курса си към нова титла на страната. Парижани спечелиха без голямо напрежение с 2:0 при визитата си на остров Корсика срещу Бастия в мач от десетия кръг на Лига 1. Автор и на двете попадения бе Златан Ибрахимович. Шведът се разписа на два пъти през втората част и вече има шест гола на сметката си в първенството.

След скучно първо полувреме без чисти положения пред една от двете врати ПСЖ вдигна оборотите след почивката. Въпреки това първият гол дойде чак в 72-ата минута. Тогава Хавиер Пасторе изведе зад защитата Единсон Кавани, който овладя топката и подаде на Ибра на празна врата за 1:0. При повторенията обаче стана ясно, че голът не трябваше да бъде признат, тъй като Кавани бе в положение на засада при паса на Пасторе. В 83-ата минута дойде и вторият гол на Златан. Шведът завърши красива отборна комбинация и пас на Серж Орие.

По този начин ПСЖ събра 26 точки и продължава спокойно да държи първата позиция в шампионата. Бастия пък остава с десет точки на 14-а позиция.

СТАТИСТИКА

Прогнозирай Интер срещу Ювентус и участвай в състезание за 1000 лева на Bettingarmada.com