Хасково 2012 с драматина победа над Монтана 2003

Хасково 2012 записа трудна победа в I кръг от сезон 2015/16 в Националната Баскетболна Лига при дамите, след като спечели дербито срещу Монтана 2003 с драматичото 80:79.

Джазмин Пъркинс и Емалия Галдейра бяха най-резултатни за победителките, след като отбелязаха по 22 точки, а Мая Тирера се отличи с „дабъл-дабъл” – 20 точки и 13 борби.

Келиндра Закъри вкара 36 точки за гостенките, а Шарел Алън завърши с 23 точки и 10 борби.

Гостенките от Монтана откриха резултата след два фала на Алън, а след нея и Закъри се разписа за 6:3. Баскетболистките на Елена Станкова не се притесниха от случаващото се на терена, а дори напротив – домакините поеха пълен контрол и след серия от 16:4, се откъснаха напред с 19:10 след първата част, а през втория период, Хасково не изпусна инциативата и се оттегли на почивката с преднина от осем точки – 45:37.

След подновяването на играта хасковлийки отново имаха повече късмет и успяха да стигнат до двуцифрен аванс – 67:57 след 30 минути игра, но в заключителните десет минути баскетболистките на Монтана се хвърлиха да търсят обрат и бяха близо до успеха.

1:20 минути преди последния съдийски сигнал Алън вкара за 77:77, но отговорът на домакините бе мигновен – тройка на Нанева. Монтана отново намери сили да вкара след две точки на Закъри, но времето вече бе прекалено малко и в крайна сметка, Хасково 2012 се поздрави с победата – 80:79.