Берое се справи с Ямбол като гост

Баскетболният Берое (Стара Загора) постигна първата си победа за новия сезон. След като преди два дни старозагорци отстъпиха на Сигал (Прищина) в дебюта си в Балканската лига, а преди седмица загубиха у дома от Балкан (Ботевград), сега те се поздравиха с дебютен успех в Националната Баскетболна Лига - 81:71 като гост на Ямбол.

Така след два кръга Берое е с баланс 1-1, докато Ямбол е без победа - 0-2.

Гостите от Стара Загора започнаха ударно, като още през първата четвърт дръпнаха сериозно в резултата. След 10 минути игра Берое вече имаше двуцифрен аванс - 23:12. Баскетболистите на Любомир Минчев продължиха да имат пълно превъзходство на терена в зала “Диана”. Втората част се разви подобно на първата и заралии отново  а разликата на почивката бе цели 23 точки - 49:26. Тихомир Желев бе под пара за “зелените” и само за 17 минути игрово време вече имаше на сметката си 23 точки.

Берое не намали оборотите след подновяването на играта, а през третата четвърт разликата продължи да расте, за да бъде фиксирана на цели 33 точки след 30 изиграни минути - 75:42 в полза на гостуващия тим. В заключителните 10 минути домакините се хвърлиха на финален щурм и съумяха да стопят повече от 20 точки от изоставането си, но времето не стигна за нещо повече и Берое спечели с 81:71.

Тихомир Желев се отличи с 23 точки за победителите, Аштън Муур добави 14, а Александър Тодорович остана с 13.

Капитанът Станислав Говедаров бе над всички за Ямбол с 23 точки, докато юношата Евгени Иванов вкара 14. Стойо Чолаков се включи силно от пейкат ас 12 точки.

ЯМБОЛ - БЕРОЕ 71:81 (12:23, 14:26, 16:26, 29:6)

ЯМБОЛ: Милиян Боцкa 7, Станислав Говедаров 23, Иван Босняк, Евгени Иванов 14, Милян Пупович 3 (Боян Радетич, Денис Агре 6, Стойо Чолаков 12, Стилиян Иванов, Андрей Иванов 3, Милен Костов 3)

БЕРОЕ: Деян Карамфилов 2, Тихомир Желев 23, Еврик Гари 6, Остън Барнс 9, Станислав Ваклинов 6 (Александър Тодорович 13, Николай Николов, Тенчо Тенчев 2, Аштън Муур 14, Велислав Гълъбов 4, Мартин Раднев 2, Пресиян Петков)