Очаквайте в 13:00 - Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Джейми Варди вдъхнови Лестър за нов обрат (видео)

Водещият голмайстор в английската Висша лига Джейми Варди отново поведе своя Лестър към обрат от 0:2 до 2:2 срещу Саутхамптън на "Сейнт Мери". Домакините бяха взели солиден аванс преди почивката с голове на двамата си централни бранители Жозе Фонте и Вирдижл ван Дайк. "Лисиците" на Клаудио Раниери обаче за пореден път през сезона демонстрираха невероятен дух и успяха да се върнат в мача. В основата на завръщането им бе новоизпеченият английски национал Джейми Варди. Той бе точен в 66-ата и последната 90-а минута, за да донесе точката на своя тим.

"Лисиците" са отбелязали гол във всеки един от деветте си мача от началото на сезона, а завръщането им от два гола дефицит е трето този сезон, като в два от случаите Лестър измъкваше равенството, а срещу Астън Вила дори успя да победи с 3:2. Смените на мениджъра Клаудио Раниери на полувремето дадоха отличен резултат, като с появата си в игра Риад Марез и Нейтън Дайър не само раздвижиха играта на своя отбор, но и подадоха за попаденията на Варди във вратата на съперника.

Преди почивката "светците" стигнаха до два гола във вратата на Каспер Шмайхел и пропуснаха да водят с три или повече попадения. Жозе Фонте откри резултата в 21-ата минута с глава, отбелязвайки първия си гол от година и половина насам след центриране на Душан Тадич от корнер. Партньорът му в центъра на отбраната Вирджил ван Дайк пък първо видя свой удар избит от голлинията, а след това с удар отблизо все пак записа името си сред голмайсторите за 2:0.

При този резултат на полувремето домакините се виждаха победители, но не така мислеха техните съперници. Влезелите на почивката Марез и Дайър бяха неудържими по крилата след почивката и първо нисичкият Нейтън Дайър откри Варди в наказателното поле за 2:1, а в последната 90-а минута Марез откри новия таран на Англия и той заби покрай Келвин Дейвис за крайното 2:2.

СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ТУК!

МИНУТА ПО МИНУТА ТУК!

ВИЖ КЛАСИРАНЕТО ТУК!

Прогнозирай Интер срещу Ювентус и участвай в състезание за 1000 лева на Bettingarmada.com