Нефтохимик 2010 разби НСА на старта на сезона

Отборът на Нефтохимик 2010 (Бургас) започна сезон 2015/16 в Националната Баскетболна Лига при дамите с категорична победа, след като се наложи при визитата си на НСА (София) със 102:44 в двубой от I кръг.

Мария Желязкова беше най-резултатна за победителките – 20 точки, Йелена Йованович и Олена Самбурска добавиха съответно по 18 и 16 точки, а Габриела Костова завърши с „дабъл-дабъл” – 16 точки и 10 борби.

Мирена Денчева вкара 18 точки за домакините, а Мария Светославова добви 11 точки.

Интригата в този двубой бе убита още през първата четвърт, когато гостенките от Бургас демонстрираха нагледно, че са далеч по-класния отбор и само за десет минути Нефтохимик 2010 вече бе напред с 23 точки – 28:5, а до почивката разликата в резултата премина границата от 30 точки – 50:17.

През второто полувреме ситуацията на терена не се промени особено и въпреки, че Дечо Коешинов пусна в игра по-голямата част от резервите си, преднината на бургазлийки продължи да се покачва, а последния съдийски сигнал прозвуча при 103:44 в полза на гостите.