Истинска машина за победи

Лидерът в световната ранглиста Новак Джокович се класира за третия си финал на "Мастърс" турнира в Шанхай, като утре срещу Жо-Вилфред Цонга ще се опита да завоюва третия си трофей след 2012 г. и 2013 г. Сърбинът, който е номер 1 в схемата, продължава с впечатляващата си форма през този сезон, а на 1/2-финалите се наложи с категоричното 6:1, 6:3 срещу Анди Мъри (Великобритания).

Джокович достига до седмия си пореден финал в надпревара от веригата "Мастърс 1000" през тази година и само още един успех го дели от деветата му купа през 2015-а.

Носителят на 10 титли от Големия шлем "летеше" по корта днес и не остави никакви шансове на безпомощния Мъри. Джокович реализира три пробива в откриващия сет - за 2:1, 4:1 и 6:1. Втората част започна с колеблива игра на сърбина и той загуби подаването си. Шотландецът обаче не задържа инициативата, а напротив - пропука се за 1:1, а след това и за 1:3. В осмия гейм Джокович имаше мачбол, но Мъри го спаси и не допусна нов пробив. Все пак неизбежното се случи в деветия гейм, когато при собствен сервис Ноле затвори срещата. Мачът продължи 67 минути, като това е 20-а победа за Ноле от 29 срещи между двамата тенисисти.

Какво показва статистиката в двубоите между Джокович и Цонга? Сърбинът има преимущество - 13 успеха и 6 загуби. При последния сблъсък между двамата обаче на "Мастърс"-а в Канада през 2014 година французинът печели с 6:2, 6:2.