Кристиано официално задмина Раул, Реал Мадрид се отчете с класика (видео + галерия)

Отборът на Реал Мадрид спечели с 3:0 домакинството си на Леванте в мач от осмия кръг на Ла Лига, игран на "Сантиаго Бернабеу". Голямата новина от мача е, че Кристиано Роналдо отбеляза гол и еднолично поведе във вечната голмайсторска листа на кралския клуб с 324 попадения. Португалецът се разписа с превъзходен шут от 21 метра в 30-ата минута. Другите два гола отбелязаха Марсело (27) и Хесе Родригес (82). Кейлор Навас отново направи силен мач и изпъкна с няколко важни спасявания. С успеха "белите" временно оглавиха класирането в испанското първенство.

Реал Мадрид - Леванте Тризъбецът в атака на "белите" беше оформен от Иско, Гарет Бейл и Кристиано Роналдо. Начо Фернандес зае място като партньор на Рафаел Варан в центъра на отбраната. Лукас Алкарас подреди 5-3-2 с Роджър Марти и Дейверсон в нападание.

Реал Мадрид - Леванте Преди началото португалската суперзвезда на домакините показа "Златната обувка", която получи във вторник за голмайстор на Европа през изминалия сезон. "Седмицата" започна двубоя като централен нападател, но често сменяше мястото си с Бейл. Гостите от "Сиутат де Валенсия" стартираха амбицирано и първи стигнаха до положение. В петата минута Роджър Марти шутира опасно към близкия ъгъл и Кейлор Навас изби в корнер.

Реал Мадрид - Леванте Момчетата на Рафаел Бенитес наложиха своето темпо на игра след първия четвърт час, но не стигаха до достатъчно добри голови положения. В 11-ата минута Роналдо не успя да засече добро центриране на капитана днес Марсело. В 16-ата Кристиано се хвърли за дузпа, притиснат от двама футболисти - такава не беше дадена. В 20-ата Дейверсон беше в явна засада, но страничният съдия се забави много с решението си и създаде напрежение.

Реал Мадрид - Леванте В 23-ата Бейл насочи опасно с глава след корнер - малко над гредата. Между 26-ата и 30-ата минути "гранотас" изпуснаха две страхотни положения, като и след едното, и след другото бяха наказани с голове. Първо Данило допусна топката да мине зад гърба си, но Дейверсон и Марти не се ориентираха от непосредствена близост. При ответната атака Роналдо намери Марсело в наказателното поле и бразилецът отбеляза със силен удар от седем метра.

Реал Мадрид - Леванте В 29-ата Навас показа майсторство след страхотно спасяване на ниска топка след изпълнение с глава на Дейверсон. Минута по-късно Кристиано реализитра забележителен гол в изстрел от 21 метра, пращайки неспасяемо топката в левия ъгъл на Рубен Мартинес - 2:0. Това попадение беше под номер 324 за официалната статистика и направи "седмицата" най-велик голмайстор в историята на кралския клуб. До края на полувремето и двамата вратари направиха по още една добра намеса в точния момент.

Реал Мадрид - Леванте На почивката Бенитес извади Бейл и пусна Лукас Васкес. "Лос бланкос" продължиха да играят по-активно, но без да се напрягат особено. Гостите от Валенсия не пропускаха възможност да контраатакуват. Така в 52-ата Варан трябваше да блокира Роджър Марти в наказателното поле. В 56-ата Тони Кроос отправи техничен изстрел от дъгата, а стражът на "синьо-червените" плонжира и улови.

Реал Мадрид - Леванте В 59-ата Кристиано прехвърли стената, но не затрудни стража Рубен. Две минути покъсно Васкес опита сложен удар от въздуха и прати топката в аут. В 66-ата Навас отново се оказа непробиваема преграда, след като резервата Набил Гилас напредна опасно до малкото наказателно поле. В 70-ата появилият се току-що Хесе Родригес центрира ниска топка, Кристиано я засече атрактивно с пета, но тя излезе встрани от далечната греда.

Реал Мадрид - Леванте В 82-ата Хесе вкара прекрасен гол. Финтира технично съперник и насочи до близката на греда на вратаря - 3:0. В 86-ата Васкес отправи много хубав изстрел към далечната сглобка, но топката профуча много близо и излезе в аут.

Реал Мадрид събра 18 точки и временно поведе в таблицата. Любопитното е, че Роналдо отбеляза едва във втори мач от Ла Лига от началото на сезона, но за сметка на това има цели шест попадения. Леванте остава на 18-ата позиция.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА

Снимки: Getty Images/Guliver

Прогнозирай Интер срещу Ювентус и участвай в състезание за 1000 лева на Bettingarmada.com