Манчестър Юнайтед се надигна и нанесе тежък удар на Евертън (видео)

Манчестър Юнайтед отговори подобаващо на всички критики след тежкото поражение от Арсенал и победи безапелационно Евертън на "Гудисън Парк" с 3:0. Морган Шнайдерлин откри резултата в 18-ата минута с първия си гол за "червените дяволи". Само четири след това Андер Ерера удвои, а Уейн Рууни направи победата на гостите класическа в 62-ата минута.

Джон Стоунс и Шеймъс Коулмън се завърнаха в отбраната на Евертън, а Аарън Ленън стартира вместо Жерард Деулофеу.

Луис ван Гаал бе направил четири промени в сравнение със състава, загубил дербито с Арсенал преди две седмици. Фил Джоунс, Маркос Рохо, Морган Шнайдерлин и Андер Ерера започнаха за сметка на Дейли Блинд, Майкъл Карик, Мемфис Депай и Ашли Йънг.

Двубоят стартира с минута мълчание в памет на легендарния бившия мениджър на "карамелите" Хауърд Кендъл, който днес почина на 69-годинишна възраст.

В 18-ата минута Ерера стреля много добре от границата на наказателното поле, но Тим Хауърд спаси. При последвалия корнер отбраната на домакините на няколко пъти не спя да изчисти топката, която стигна до Шнайдерлин. Халфът стреля по земя и прати топката в далечния ъгъл, давайки преднина на "червените дяволи".

Само четири минути след това гостите вече водеха с два гола. Марсиал бе фаулиран в половината на Евертън, Джон Мос даде много точно авантаж и топката стигна до Рохо, който напредна отляво и центрира в наказателното поле. Евера засече с глава от десетина метра - 0:2.

В 42-ата минута селекцията на Ван Гаал бе близо до трети гол, след като Рууни проби на скорост отдясно, върна по земя към Марсиаил, който стреля, но Хауърд успя да се справи. В самия край на първата част и Де Хеа се намеси блестящо, спасявайки опасен удар на Баркли. Това бе и най-добрата възможност за домакините преди почивката.

Веднага след подновяването на играта Лукаку засече на далечната греда центриране от пряк свободен удар, но топката премина встрани.

В 54-ата минута Давид де Хеа отново показа феноменален рефлекс, спасявайки с крак удар отблизо на Лукаку. Последва ново спасяване на испанеца след шут от фаул на Баркли. Добрите минути на Евертън обаче не дадоха резултат и в 62-ата минута Уейн Рууни реши всичко, наказвайки бившия си клуб след контраатака на "червените дяволи". Ерера изведе Уаза, който не сгреши сам срещу Хауърд. Това бе първи гол на Рууни далеч от дома от 11 месеца насам.

До края Рууни и Марсиал пропуснаха да направят победата на Юнайтед още по-изразителна.

"Червените дяволи" са на второ място във временното класиране с 19 точки - две по-малко от лидера Манчестър Сити. Евертън е девети с 13 пункта.

СЪСТАВИТЕ И СТАТИСТИКА ТУК!

РАЗВОЯТ МИНУТА ПО МИНУТА ТУК!

КЛАСИРАНЕ ТУК!

Прогнозирай Интер срещу Ювентус и участвай в състезание за 1000 лева на Bettingarmada.com