Очаквайте: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Край на черната серия! Пловдив има нов футболен господар (видео)

Отборът на Локомотив (Пловдив) победи Ботев (Пловдив) с 2:1 в дербито от 12-ия кръг на "А" група. Мачът се игра пред близо 6 хиляди зрители на "Лаута".

С днешния успех "смърфовете" прекъснаха черната си серия срещу своя съперник. Локомотив за последно записа победа в пловдивското дерби през 2009 година.

Попаденията за домакините бяха дело на Зоран Балдовалиев (14) и Мартин Камбуров (16). Почетният гол за "канарчетата" вкара Йордан Христов (48).

Локо (Пловдив) - Ботев (Пловдив)
Титуляр за домакините за първи път започна Емил Гъргоров.

В 11-ата минута Лъчезар Балтанов можеше да открие, но от 2-3 метра с глава не успя да уцели вратата.

Първото попадение отбеляза Зоран Балдовалиев в 14-ата минута. Халфът се разписа отблизо с глава, след центриране на Димо Бакалов.

В 16-ата Мартин Камбуров донесе комфортна преднина на "смърфовете". Бакалов намери с прецизен пас своя съотборник, който прати топката неспасяемо в левия ъгъл за 2:0.

Ботев успя да се върне в мача още в самото начало на второто полувреме. В 48-ата минута Йордан Христов намали след красива атака, завършена с топовен изстрел от 20 метра.

В 60-ата минута Орлин Старокин пробва късмета си с удар от границата на големия пеналт, но прати кълбото високо над напречната греда. Малко по-късно домакините отговориха чрез Балдовалиев, който се освободи елегантно от прекия си пазач, но не успя да намери рамките на вратата.

В 66-ата минута Бакалов влезе навътре и шутира, но късматът му изневери и топката профуча застрашително на сантиметри от десния стълб.

В 78-ата минута Балтанов пропусна да изравни от чиста позиция, стреляйки над напречната греда.

В минутите до края Ботев направи опит да стигне до частичен успех, но усилията на "канарчетата" се оказаха недостатъчни.

ЛОКО ПД - БОТЕВ ПД 2:1

1:0 Балдовалиев 14
2:0 Камбуров 16
2:1 Христов 48

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ): 16. Харуби, 71. Крумов, 3. Тунчев, 6. Котев, 18. Стамов, 77. Велев, 17. Траянов, 27. Бакалов, 28. Балдовалиев, 11. Камбуров, 32. Гъргоров

БОТЕВ (ПЛОВДИВ): 1. Голас, 11. Христов, 6. Златков, 22. Николов, 24. Марин,  66. Старокин, 88. Гамаков, 17. Балтанов, 91. Кифуети, 96. Генов, 99. Чибамба