Черно море на три точки от върха след четвърти пореден домакински успех (видео)

Черно море спечели с 1:0 домакинството си на Славия в първи мач от 12-ия кръг на "А" група и се доближи на три точки от лидера Левски преди да се изиграят останалите двубои от първенството. Единственото попадение за четвъртата поредна домакинска победа на моряците вкара централният бранител Мамуту Кулибали, който се разписа в 76-ата минута.

Срещата започна равностойно, като първата по-добра възможност се откри пред белите. В 12-ата минута Карачанаков получи извеждащ пас и стреля без забавяне от границата на наказателното поле, но в аут.

Черно море отговори с опасен удар с глава на Живко Петков в 18-ата минута, но той профуча над напречната греда.

В 34-ата минута гостите за малко сами не си вкараха гол. Райков центрира от корнер, стражът на белите Марио Кирев опита да избие топката, но я прати в страничната греда, а при добавката на Венков защитник на софиянци изби на голлинията.

Последва ново центриране, Курьор изпревари вратаря на Славия и отправи изстрел с глава, но покрай празната врата.

След почивката играта продължи да е вяла и без сериозни положения. В 58-ата минута Стенио направи добро двойно подаване с Райков и стреля от 27 метра, но Кирев без проблем улови. Гостите отговориха с опасен шут от фаул на Карачанаков, който Китанов спаси.

В 67-ата минута скоростна атака на моряците завърши с шут на Стенио, който Кирев спаси. Девет минути по-късно моряците откриха резултата. След центриране от корнер отбраната на софиянци изби топката, която попадна в Марк Клок. Халфът на моряците стреля от 16 метра, Кирев изби, но при добавката Кулибали бе безпогрешен - 1:0 за Черно море.

В 81-ата минута футболистите на Никола Спасов бяха близо до втори гол, но Бижев се засуети и не успя да отправи удар към празната врата. Само 180 секунди по-късно Стенио изведе Курьор очи в очи с Кирев, но нападателят на моряците направи по-трудното и стреля в аут.

С тези три точки Черно море измести Берое от четвъртото място и е на само три точки от първото място, но моряците имат мач повече от конкурентите си.

ЧЕРНО МОРЕ: 33. Китанов, 3. Георгиев, 6. Кулибали, 4., Венков, 84. Паланков, 10. Клок, 8. Стенио, 21. Бурабия, 19. Курьор, 13. Райков, 11. Петков

СЛАВИЯ: 12. Кирев, 25. Панов, 3. Пиргов, 13. Велков, 87. Фераресо, 22. Семерджиев, 10. Карабельов, 17. Дяков, 7. Манзоро, 14. Димитров, 71. Карачанаков