Лудогорец спечелил 30 милиона лева от ШЛ

Лудогорец е спечелил близо 15 милиона евро от участието си в Шампионската лига през миналия сезон. Това стана ясно, след като УЕФА оповести официално приходите на тимовете, участвали в груповата фаза на турнира.

Точната сума е 14 635 000 евро. 2,1 милиона евро идват от плейофната фаза, 8,6 милиона са от от класирането за груповата фаза, 1,5 милиона от спечелените точки в шестте двубоя на тима срещу Реал (Мадрид), Ливърпул и Базел, а 2,435 милиона са от телевизионни права.

Шампион по приходи е финалистът Ювентус с 89 милиона евро. Победителят Барселона е с 61 милиона евро, като разликата в полза на "Старата госпожа" идва от телевизионните права.

Българският футболен съюз също ще получи пари от участието на Лудогорец в Шампионската лига. В касата на организацията ще влязат 722 630 евро. Парите трябва да бъдат насочени за развитие на детско-юношеския футбол.