Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

И Ню Йорк Рейнджърс не успя да спре устрема на Монреал

Съставът на Монреал продължи с чудесното си представяне от началото на сезона в НХЛ, след като записа пета победа от пет мача. Този път жертва на Канейдиънс стана Ню Йорк Рейнджърс, който отстъпи като гост с 0:3.

Срещата в "Бел Сентър", която бе първа домакинска за Монреал през сезона, се разви по най-добрия начин за "канадците" благодарение на отличната игра на вратаря Кори Прайс. Стражът бе непробиваем през всичките 60 минути и записа 25 спасявания. По този начин Монреал записа най-добрия старт в 98-годишната история на клуба, като в трите предишни пъти, когато отборът е тръгвал с 4 победи от 4 мача, в последствие е триумфирал с купа "Стенли".

Головете за успеха на Монреал реализираха Томас Флайшман в средата на втората част и Дейл Уайс и Томаш Плеканец, които бяха точни в последните 3 минути на двубоя.

С победата Монреал запази първото си място в Атлантическата дивизия с 10 точки, докато Рейнджърс е водач в дивизия Метрополтън с 6 точки.

В столицата Вашингтон местният Кепитълс спечели с 4:1 срещу шампиона Чикаго, като по този начин му нанесе второ поражение в рамките на 24 часа. След загубата с 0:3 от Филаделфия предната вечер, "ястребите" пристигнаха във "Веризън сентър" с идеята да спечелят нещо, но това не се получи.
Ти Джей Оши откри резултата в деветата минута с първия си гол за Вашингтон. В началото на втората част Джон Карлсън покачи на 2:0, а 152 секунди след началото на третата част авансът на домакините достигна класически размери след точен удар на Мат Нисканен.

Чикаго върна един гол по-малко от минута след това чрез Виктор Седберг, но 5 минути преди края звездата на столичани Алекс Овечкин попари надеждите на гостите за обрат, оформяйки крайното 4:1 в полза на Вашингтон.

В най-резултатния мач от тази нощ Далас постигна победа с 5:3 като гост над шампиона в Източната конференция Тампа Бей.

Стивън Стамкос даде аванс на домакините след две минути игра, но с попадения на Тайлър Сегин и Джейми Бен Далас обърна резултата в своя полза до края на първата третина.
През втората гостите от Тексас продължиха да бъдат по-активни и Коди Ейкин и Джейсън Демерс доведоха резултата до 4:1 в тяхна полза.

Солидният аванс като че ли успокои Далас и домакините на свой ред взеха инициативата, за да реализират два гола в рамките на 98 секунди в началото на третата част и да намалят изоставането си на 3:4.

В 11-ата минута на последната част обаче Джейсън Спеца вкара нов гол за Далас, негов четвърти през сезона, с който оформи и крайното 5:3 в полза на "звездите".

Победата изпрати Далас на трето място в Централната дивизия с 6 точки, докато Тампа е на четвърто място в Атлантическата със същия актив.

Срещи от редовния сезон в първенството на Националната хокейна лига на САЩ и Канада:

Централна дивизия:
1. Минесота 3 0 0 6
2. Уинипег 3 1 0 6
3. Далас 3 1 0 6
Тихоокеанска дивизия:
1. Ванкувър 3 0 1 7
2. Сан Хосе 3 0 0 6
3. Аризона 3 1 0 6.

*Заб: В класирането са показани победите, загубите, загубите след продължение и точките, спечелени от отборите.