Барселона с изненадваща загуба при дебюта на Везенков в Евролигата

Голямата надежда на българския баскетбол Александър Везенков дебютира със загуба в Евролигата, след като тази вечер неговия Барселона регистрира изненадващо поражение при гостуването си на турския Пинар Киршияка с 62:71 в двубой от I кръг на група “C” на най-авторитетния клубен турнир на Стария континент.

Везенков се включи в двубоя от резервната скамейка, като престоя на терена общо 7:45 минути и отбеляза 2 точки при стрелба 1/3 от зоната за две точки. Най-резултатен за каталунците беше Джъстин Доелман с 14 точки, а Стратос Перпероглу добави 11 точки.

Колтън Айвърсън бе над всички в състава на домакините и реализира 16 точки, като добави на сметката си и 8 борби, Кени Габриел и Джъстин Картър вкараха съответно по 12 и 11 точки, а Джо Рагланд завърши с 10 точки.

Първата четвърт премина при постоянна размяна на успешни атаки, като двата отбора си размениха лидерството на няколко пъти, а след първите десет минути резултатът бе равен – 18:18.

В началото на втория период домакините от Измир поведоха с една точка след успешен наказателен удар на Айвърсън, но Барса отговори с точни стрелби на Наваро и Везенков за 22:19. В следващите минути дата отбора допуснаха страшно много грешки, което се отрази на резултатността, но баскетболистите на Пинар успяха да се възползват по-добре от създалата се ситуация и се оттеглиха на почивката с минимален аванс – 29:27.

Всичко в този двубой приключи до голяма степен през третата четвърт, когато турците буквално отнесоха Барса и след като спечелиха периода с 25:11, си осигуриха комфортен двуцифрен аванс – 54:38.

В заключителните десет минути играчите на Барселона се хвърлиха да търсят обрат, но прибързаните им действия в нападение, както и добре организираната игра на съперника, попречиха на испанския гранд да стигне до обрата и последния съдийски сигнал прозвуча при 71:62 в полза на Пинар Кършияка.