Левски удари с 3:0 Ботев (Пд) при набор 2002 за Купата на БФС

Левски взе убедителна преднина срещу Ботев (Пловдив) в турнира за Купата на БФС при децата (родени 2002 г), след като спечели първата среща с 3:0. Момчетата на Борислав Кьосев бяха по-добри през цялото време, но гостите от Пловдив също можеха да се разпишат.

Преди почивката сините откриха резултата с попадение на Ивайло Христов, който засече подаване на Мартин Петков, пробил от дясно и след това поднесъл топката успоредно на голлинията. Дошлият именно от Ботев нападател беше в основата и на втория гол за сините през втората част.
Но преди това вратарят на канарчетата Христо Маджаров спря топката с ръка извън наказателното поле, предотвратявайки сигурен гол и отличната в този мач съдийка Християна Гутева му извади червен картон.
Привлеченият от Черноморец (Бургас) Георги Маджаров влезе като смяна през втората част за Ботев и можеше да вкара, но параболичният му удар удари горната греда. Малко след това Богдан Костов по дясното крило получи подаване от Петков и по диагонала вкара за 2:0.

В заключителните минути резервата Хари Денков оформи крайното 3:0, наказвайки неконцентрирана игра на втория вратар на гостите Мартин Панев.

В други срещи в тази възраст Лудогорец (Разград) завърши 0:0 у дома с Локомотив (Пловдив), а Черно море (Варна) разгроми Лъвчетата (София) с 4:0. Изненадващо Берое си тръгна с убедителна победа 6:0 при гостуването на Добруджа, а Славия нямаше проблеми с частната школа Бургас-Спорт и спечели с 2:0 като гост край морето.