Бивша звезда на Юве прави невъзможни неща след 9-часов полет (видео)

Нападателят на "Скуадра адзура" Себастиан Джовинко продължава да демонстрира страхотна форма през този сезон, като този път изуми всички свои фенове и съотборници в Торонто. "Атомната мравка" игра във вторник вечерта на "Олимпико" в Рим при победата с 2:1 над Норвегия, която класира Италия на първо място в квалификациите. Рано сутринта хвана самолета за Торонто и след девет часа и половина полет кацна в Канада. Малко по-късно се появи резерва за своя тим в дербито срещу лидера на Изток Ред Бул Ню Йорк, а в 78-ата минута вкара един от най-красивите голове за сезона в MLS.

Джовинко преодоля четирима бранители в стил "Лионел Меси", след което с красив удар с левия крак прати топката в далечния ъгъл за 2:0. Срещата завърши 2:1 за Торонто. Гомес бе дал аванс на домакините, а Райт-Филипс се разписа за гостите в края. 28-годишният италианец е лидер при стрелците в първенство с 22 гола от 31 мача, като дели първото място с Камара, като също така дели първото място и при асистенциите, където е записал 15, колкото има и Майдана.

След четвъртата поредна победа Торонто има вече 49 точки, като доближи Джовинко и компания още повече до лидера в Източната конференция - Ред Бул Ню Йорк (54).