Франция отстрани Сърбия от Евроволей 2015 и среща България

Ясен е още един от полуфиналистите на Европейското първенство по волейбол. След като Словения изненадващо взе първата виза за тази фаза, за там се класира и отборът на Франция.

"Петлите" победиха убедително с 3:1 (25:22, 25:23, 14:25, 25:20) бронзовия медалист от миналия шампионат Сърбия и ще спорят за отличията в София. Така те ще срещнат на предпоследното стъпало победителя от срещата между България и Германия.

Началото на мача беше равностойно, но французите винаги имаха малка преднина в него, която се стремяха да не изпускат. Те дръпнаха с 20:17 в края на първия гейм, но позволиха изравняване. Но "петлите" бързо си върнаха аванса от три точки при 23:20 и след крайното 25:22 поведоха с 1:0.

Вторият гейм продължи по подобен начин. Волейболистите на Франция имаха малко предимство, което увеличиха отново около края на частта - при 19:15. И пак сърбите се върнаха в играта към самия край, за да намалят до 22:23. Но последната дума пак беше за "петлите" и те затвориха частта за 2:0 при 25:23.

В третия гейм западните ни съседи направо смачкаха съперника си. От самото начало те дръпнаха в резултата и методично увеличаваха аванса си. При 16:7 след второто техническо прекъсване беше ясно на чия сметка ще бъде записан геймът, а това беше подпечатано с крайния резултат в него при 25:14.

Но това беше всичко хубаво за сърбите в този мач. В четвъртата част французите отново си върнаха инициативата от самото начало, но този път не допуснаха срив в края. В крайна сметка те взеха частта с 25:20 и се поздравиха с крайния успех с 3:1 и място на полуфиналите.

Четвъртфинални мачове от европейското първенство по волейбол при мъжете, което се провежда в България и Италия: