Божинов с гол при нов голям провал на "гробарите" (видео)

Българският нападател Валери Божинов вкара своя шести гол за сезона с екипа на Партизан при гостуването на Радник Сурдулица от 13-ия кръг на сръбската Суперлига. Играчът с №86 бе точен отблизо в 33-ата минута за моментното 2:0 за "гробарите", които преди това поведоха с гол на Стефанович в 8-ата. Голът дойде след извеждащо подаване с пета на Божинов към Гърбич, който центрира отлично към Стефанович.

Въпреки комфортната преднина срещу 15-ия в класирането от 16 тима, шампионите направиха поредната си издънка този сезон. "Черно-белите" допуснаха изравняване през втората част за крайното 2:2 след две попадения на Милош Станкович (57, 70). При първия гол на домакините Божинов сбърка в центъра на терена и последва светкавична контраатака. Вратарят на гостите Живкович пък остави вратата си празна в 70-ата минута и тръгна да посреща Станкович на 25 метра от голлинията, но сбърка и топката спря в мрежата му за крайното 2:2.

Партизан опита да спечели, но пропуски в 88-ата и 95-ата минута им попречиха да стигнат до трите точки. Родният нападател игра пълни 90 минути, а Иван Бандаловски не взе участие в срещата.

Така кризата на Партизан в местното първенство продължава с пълна сила, след като тимът изостава на 11 точки от големия съперник Цървена звезда, а има и мач повече от "звездашите". "Черно-белите" имат едва една победа в последните шест мача за първенство, като освен това загубиха категорично и дербито с 1:3.

Божинов вкара своите шест попадения в девет мача за първенство и изостава само на един гол от Катай (Цървена звезда), който със седем попадения е лидер при стрелците в Сърбия. Партизан е четвърти с 21 точки, докато Радник остана с 10 точки е на предпоследното място.