Велика България прегази Германия с 3:0 и е на полуфинал (ГАЛЕРИИ)

Волейболистите от националния отбор на България постигнаха феноменален успех и се класираха за полуфиналите на европейското първенство за мъже в София. Възпитаниците на Пламен Константинов победиха категорично Германия с 3:0 (25:19, 25:23, 25:23) в 1/4-финална среща, която се игра пред над 13 000 страхотни фенове в столичната “Арена Армеец”.

1/4 Финал на Евроволей 2015 - България - Германия II
На полуфинал България ще срещне в събота победителите от Световната лига през 2015 година от Франция, които се наложиха над Сърбия с 3:1 (25:22, 25:23, 14:25, 25:20) в другата 1/4-финална среща.
Двубоят България - Германия започна равностойно. Резултатът се движеше равен до 5:5. България дръпна със 7:5. Първото техническо прекъсване дойде при 8:6 след атака на Тодор Алексиев. Нова атака на Тодор Алексиев спря в главата на Лукас Кампа - 10:6. Витал Хейнен взе прекъсване за Бундестима.
Единична блокада на Теодор Тодоров доведе до 11:6. Германците успяха да върнат 5 безответни точки и да изравнят до 11:11. Тодор Алексиев отново даде преднина на България при 12:11. Атака на Николай Пенчев изведе националите напред с 14:13. България дръпна с 2 точки при второто техническо прекъсване 16:14 след страхотна блокада на Виктор Йосифов. Николай Пенчев атакува технично и България поведе с 18:16. Тим Бросхог атакува в аут за 19:16. Витал Хейнен взе второто си прекъсване. Последна атака на Георг Гроцер в аут за 20:16. Тодор Алексиев направи единичен блок срещу атака на Георг Гроцер 23:18. Владо Николов атакува технично по блокадата за геймбол 24:19. Георги Братоев заби единичен блок и България спечели първата част с 25:19.

Възпитаниците на Пламен Константинов поведоха с 4:3 в началото на втората част. Тодор Алексиев заби страхотен единичен блок срещу атака на Георг Гроцер. Германците изравниха при 7:7. Лукас Кампа би сервис в мрежата и България поведе с 8:7 при първото техническо прекъсване.Атака на Владо Николов доведе резултата до 9:8. Последва ас на Владо Николов за 10:8. Нова единична блокада на Тодор Алексиев срещу атака на Георг Гроцер и 11:9. Витал Хейнен смени Гроцер с Йохен Шьоопс. Шьоопс изравни до 11:11. Владо Николов атакува мощно за 14:13. Бундестимът поведе с 15:14, но Виктор Йосифов изравни при 15:15 с мощна атака през центъра. Германска блокада даде преднина на гостите от 16:15 при второто техническо прекъсване. Ас на Виктор Йосифов доведе до 17:16. Тодор Алексиев атакува мощно за 18:16. Витал Хейнен взе прекъсване за Германия. Владо Николов игра технично срещу двойна блокада на Германия за 19:16. Последва ас на Владо Николов за 20:17. Витал Хейнен взе второто си прекъсване в гейма. Ас на Виктор Йосифов доведе до 17:16. Тодор Алексиев атакува мощно за 18:16. Витал Хейнен взе прекъсване за Германия. Владо Николов игра технично срещу двойна блокада на Германия за 19:16. Последва ас на Владо Николов за 20:17. Витал Хейнен взе второто оси прекъсване в гейма. Себастиан Шварц прати топката в мрежата за 23:20. Дирк Вестфал заби ас за 22:23. Виктор Йосифов изведе България до геймбол при 24:22. Блокада на Виктор Йосифов даде успеха на България във втората част с 25:23.

Българските фенове по време на 1/4 финала с Германия
Волейболистите на германия успяха да поведат с 5:4 в началото на третата част. Владо Николов и компания обърнаха до 6:5. Германия успя да поведе при първото техническо прекъсване с 8:6, след като Николай Пенчев закачи мрежата при една технична атака. Бундестимът дръпна с 10:6 и Пламен Константинов взе прекъсване за България. Последва ас Маркус Бьоме за 11:6. България намали до 8:11 след грешка на германците. Единичен блок на Теодор Тодоров спря атака на Йохен Шьопс - 10:12. България съумя да израни при 13:13 след ас на Владимир Николов. Националите поведоха с 15:14, след като Тодор Алексиев спря с блокада атака на Йохен Шьоопс. България дръпна с точка при второто техническо прекъсване - 16:15. България поведе с 19:17 след страхотно подаване на Георги Братоев и пайп на Тодор Алексиев. Блокадата на Виктор Йосифов и 20:17. Единичен блок на Кристиан Фром - 20:19. Германия успя да изравни при 20:20. Любомир Агонцев смени Георги Братоев. Лошо подаване на Агонцев към Владо Николов доведе до 21:20 за Германия. Пламен Константинов взе прекъсване за България. България отново поведе при 22:21. Нова германска грешка - аут на Йохен Шьопс и 23:21. Георг Гроцер се завърна в игра на мястото на Йохен Шьоопс. Кристан Фром намали до 22:23. Лукас Кампа заби ас и донесе равенство - 23:23. Кристиан Фром докосна мрежата и изведе България до мачбол при 24:23. Двойна българска блокада донесе 25:23 и победа с 3:0 гейма.

1/4 Финал на Евроволей 2015 - България - Германия I
Владимир Николов заби 14 точки (3 аса, 1 блок, 36% ефективност в атака), а Тодор Алексиев добави още 11 точки (4 блока, 47% ефективност в атака, 48% перфектно и 63% позитивно посрещане).
Теодор Тодоров блесна с 8 точки (6 блока, 50% ефективност в атака), а Виктор Йосифов се отличи с 11 точки (1 ас, 3 блока, 70% ефективност в атака).
Звездата Георг Гроцер остана само с 3 точки (1 блок) и записа едва 18% ефективност в атака.
Маркус Бьоме стана най-резултатен за Германия с 11 точки (1 ас, 3 блока, 50% ефективност в атака).
БЪЛГАРИЯ - ГЕРМАНИЯ 3:0 (25:19, 25:23, 25:23)

БЪЛГАРИЯ: Георги Братоев 1, Владимир Николов 14, Тодор Алексиев 11, Николай Пенчев 3, Виктор Йосифов 11, Теодор Тодоров 8 - Владислав Иванов-либеро (Станислав Петков, Мирослав Градинаров, Теодор Салпаров, Любомир Агонцев)
Старши-треньор: Пламен Константинов
ГЕРМАНИЯ: Лукас Кампа 5, Гьорг Гроцер 3, Кристиян Фром 3, Денис Калиберба 3, Маркус Бьоме 11, тим Бросхог 7 - Фердинанд Тиле-либеро (Маркус Щоервалд-либеро, Михаел Андрей, Себастиан Шварц 7, Дирк Вестфал 1, Йохен Шьоопс 6, Том Щробах)
Старши-треньор: Витал Хейнен.
СНИМКИ: МАРИН МАРИНОВ и ИВАН ЙОЧЕВ, SPORTAL.BG
ГАЛЕРИЯ I от мача БЪЛГАРИЯ - ГЕРМАНИЯ - ТУК!!!

ГАЛЕРИЯ II от мача БЪЛГАРИЯ - ГЕРМАНИЯ - ТУК!!!