Ботев (Враца) с безпроблемно класиране за следващия кръг на АФЛ

Ботев (Враца) сложи тройка на „Локомотив 1929” от Мездра и продължава напред в турнира за купата на Аматьорската футболна лига като победител от Врачанска област. Въпреки че старши-треньорът на врачани Атанас Джамбазки пусна в игра юноши и играчи, които не са участвали в много срещи, тимът му не се затрудни срещу „железничарите”. Младите играчи Мартин Димитров, Галин Найденов, Михаел Парасков, Любослав Младенов, които дебютираха с екипа на Ботев, респектираха с желанието си да впечатлят наставника на врачани.

В 19-ата минута Венци Иванов откри резултата за символичните в този мач гости от Ботев (мачът се игра на стадион „Христо Ботев”, след като мездренчани не можаха да осигурят терен за двубоя) след пробив и прецизен пас на Валдемар Стоянов. След това Пешков опита с параболичен удар да прехвърли Владимир Славеев, а Михаел Парасков от 20-ина метра би край лявата греда. Логиката възтържествува в 30-та минута, когато след контраатака, подхваната от Парасков и продължена с ювелирен пас от Пешков, Стоянов технично вкара втория гол за врачани. До почивката Петър Златков опита да прехвърли Цветковски, а отсреща Георги Василев би над вратата на домакините.

След почивката „Локомотив 1929” опита да се противопостави, като Илия Илиев на два пъти стреля от средна дистанция. Най-чистото положение за гол пред мездренчани се откри в 66-та минута, когато Илиев изведе Петър Златков сам срещу Цветковски, но вратарят на Ботев отби удара с крак. 4 минути по-късно Венци Иванов сложи точка на спора с втория си гол в мача за крайното 0:3.

В 81-та минута Златков отново беше изведен сам срещу Цветковски, но пак не успя да реализира почетен гол за домакините. В 84-та минута главният рефер Росен Гановски изгони с втори жълт и респективно червен картон именно Златков и мездренчани доиграха мача с 10 души.
В следващия кръг от надпреварата за АФЛ, на 20 октомври, „Ботев” ще играе с победителя от Монтанска област.

ЛОКОМОТИВ 1929: Славеев, Цеков /46 Ангелов/, Борисов, Т.Найденов, Ив.Георгиев, Юл.Георгиев /79 Василев/, Игнатов, Златков, Илиев, Марков /46 Димитров/, Петров.
БОТЕВ: Веселин Цветковски, Любослав Петров, Ивайло Русев, Камен Каменов Каменов, Мартин Димитров /75 Галин Найденов/, Никола Мицански /48 Любослав Младенов/, Михаел Парасков, Георги Василев /46 Пламен Бузов/, Кристиян Пешков, Валдемар Стоянов, Венцислав Иванов.