Здравков: Всички фаворити ни гостуват - това ни дава добра основа за първите две места

Смятам, че момчетата се постараха максимално, за да се противопоставим на отбора на Дания. Нашите футболисти успяха в определени моменти да държат топката, да търсим възможности и първи стигнахме до ситуация за гол. Сашко Василев излезе сам срещу вратаря, но не успя да го проеодолее", бяха първите думи на селекционера на младежкия национален отбор Антони Здравков.

Младежите отстъпиха с 0:1 в петата си среща, но остават начело в класирането с 9 точки. Дания пък има 4 от два мача.

"През второто полувреме домакините се опитаха да упражнят натиск, който смятам не доведе до нищо сериозно. Може би около 65-ата минута настъпи умора в част от нашите футболисти и веднага след това допуснахме две ситуации пред нашата врата. След това получихме един нелеп гол, ударът рикошира в крак на наш защитник и излъга Китанов. Смятам, че след това се опитахме да изравним, изпуснахме ситуации, не една и две. Особено при ударът на Ради Цонев, който вратарят на домакините спаси по чудо, освен него имаше шансове за Кристиян Малинов, Георги Минчев, от които можеше да стигнем до равенството.

"И когато накрая всички отидохме в предни позиции, за да изравняваме, отборът на Дания можеше да отбележи втори гол, но това не беше толкова важно. Важното е, че отборът игра със самочувствие и това, че сме загубили е част от играта.

Сега ни предстои мач с Уелс в къщи и гостуване на Люксембург и ако от тези два мача спечелим шест точки, отборът ще има друга визия за представянето си. Смятам, че шансовете остават.

Определено датчаните не ни изненадаха с нищо, те играха този футбол, който практикуват в предишните си срещи- и в контролите, като тази с Германия и с Украйна и в официалния си двубой с Уелс. Като срещу Уелс твърдя, че имаха повече положения, отколкото срещу нас, но ги пропуснаха.

Не мога да кажа отлична оценка, а просто давам на отбора една добра оценка. Събрахме 9 точки, а все пак гостувахме на фаворитите, така да се каже, в групата Румъния, Уелс и Дания. Приехме един отбор от нашата черга и този на Люксембург, който по принцип е по-слаб от нас. Но давам добра оценка, а и трите отбора, които са фаворити ни гостуват и това ни дава една добра основа да се преборим за едно от първите две места, завърши бившият треньор на Левски и Ботев (Враца).

Включи се в състезанието за 1000 лева на Bettingarmada.com и дай безплатно своята прогноза за мача на България.