Играч на Лудогорец вкара гол за Мадагаскар

Халфът на Лудогорец Абел Анисе вкара втория гол за Мадагаскар при равенството 2:2 срещу Централноафриканската република, с което неговият тим се класира за втората фаза на плейофите от световните квалификации в зона Африка. Общият резултат е 5:2, а следващият съперник на Мадагаскар е Сенегал.

Анисе беше точен за 2:1 в полза на своя тим в 35-ата минута, когато неговият удар от дузпа беше отбит от вратаря Жофри Лембе, но топката се върна в краката му и той вкара гол. С него Анисе оформи пълен обрат, след като Жуниор Гуриер даде аванс на гостите с много красиво воле от малък ъгъл в седмата минута, а Фалимери Раманамахефа изравни осем по-късно. Мачът завърши наравно 2:2, след като Юде Даголу вкара гол с глава в 44-та минута.

Следващите два официални мача на Мадагаскар са отново срещу Централноафриканската република, но са квалификации за турнира за купата на африканските нации. Те са насрочени за март догодина.