Бразилия се събуди и тресна Венецуела (видео)

Националният отбор на Бразилия се пробуди и записа първата си победа в световните квалификации в зона Южна Америка. "Кариоките" се наложиха категорично с 3:1 над Венецуела и записаха първи точки в актива си.

Домакините във Форталеса откриха резултата още във 2-ата минута, когато Вилиан получи отдясно и със силен удар от границата на наказателното поле отбеляза страхотен гол за 1:0. След това в 43-ата минута Филипе Луиш напредна отляво и пусна на границата на наказателното поле, където Оскар пропусна топката за Вилиан, който заби втория си гол в мача.

Венецуела успя да намали изоставането си в 64-ата минута, когато след центриране от фаул Вискарондо с глава продължи топката към Сантос, който отблизо я засече във вратата за 2:1. Радостта на гостите обаче бе кратка и десет минути по-късно Дъглас Коща центрира отлично към Рикардо Оливейра, който отблизо с глава оформи крайното 3:1.

С този успех Бразилия вече има 3 точки и се изкачи на 5-ото място в класирането. Венецуела пък остава без спечелена точка на 9-ата позиция.