Уругвай срази Колумбия с красиви голове (видео)

Националният отбор на Уругвай записа втора поредна победа в квалификациите за световно първенство в зона Южна Америка. Тази нощ урусите се наложиха с класическото 3:0 над Колумбия и поведоха във временното класиране.

Домакините в Монтевидео напълно заслужиха успеха си, който дойде след доста хубави голове, особено последните два. Диего Годин откри резултата в 34-ата минута, като вкара с глава след центриране от корнер. След това в 51-та минута Диего Ролан бе изведен в наказателното поле и много технично прехвърли вратаря за 2:0. Най-красив обаче бе третият гол на Абел Ернандес, който напредна в пеналта и от изключително труден ъгъл със силен удар успя да промуши топката във вратата за 3:0.

В края на мача пък и страстите взеха връх и Хуан Куадрадо от гостите бе изгонен с червен картон.

В ранния мач от квалификациите пък Еквадор се наложи с 2:0 над Боливия с попадения на Боланьос в 81-ата и Фелипе Кайседо в 95-ата минута.

С тези победи Уругвай и Еквадор имат по 6 точки, но урусите са а върха в таблицата с по-добра голова разлика. Колумбия с 3 точки е на 5-ото място, а Боливия е на дъното без спечелена точка.